Вівторок, 21 Травня, 2024

Не та піч: львів’яни знайшли недоліки у крематорії на етапі проєктування

Львівський крематорій перебуває на етапі проєктування – нещодавно оголосили переможця конкурсу проєктів. Однак мешканці міста вже знайшли деякі нюанси на цьому етапі крематорію – цими днями на сайті Єдиних електронних петицій з’явилося звернення, в якому львів’янин Василь Лозовий вказав на деякі недоліки проєкту, пише lviv-future.com.ua.

Як не дивно, претензії до проєкту крематорію у містянина виникли не через саме планування будівлі чи інші речі, а через піч, через яку здійснюватиметься кремація. Автор звернення вказує на те, що температура печі в крематорії становить 900-1000 градусів – і це при цьому, що людські кістки перетворюються на попіл при температурі у 1380-1400 градусів.

Василь Лозовий пише у зверненні, що тоді на людські останки, кістки, очікує, скоріш за все, “дробилка”:

“Тут все просто – все, що не згоріло, поміщають в дробилку, яка працює по принципу кавомолки, після чого кістки перетворюються на порошок, який називають прахом, тобто, прах в тому розумінні, який відомий більшості людей, це перемелені кістки – не спалені, а перемелені…”

Оскільки автор вважає це наругою над людським тілом, то пропонує владі усунути такі моменти ще на етапі проєктування – обрати піч з більшою температурою (вказано температуру 1500-2000 градусів), або ж внести коригування до самої подачі полум’я у печі. Львів’янин переконаний, що це потрібно зробити саме зараз, на етапі проєктування крематорію, а не тоді, коли його вже втілять у реальність.

Ознайомитися з повним текстом петиції і підтримати її можна за посиланням тут: https://petition.e-dem.ua/lviv/Petition/View/1997.

Збір підписів розпочався 8-го жовтня і за цей час звернення підписало шестеро львів’ян. До кінця збору голосів залишається 48 днів.

Заначимо, що крематорій у Львові має з’явитися на території Голосківського кладовища. Його появу підтримали не тільки мешканці (понад 50% містян – “за”, згідно з соцопитуваннями), а й представники духовенства. Конкурс проєктів виграла команда архітекторів із Маріуполя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.