У Львові вже не перший рік точаться розмови про необхідність будівництва крематорію, розповідає сайт lviv-future. За останні роки у Львові залишилися працювати лише два кладовища з-понад цілого десятка, і це – через просту причину: нестача місць для поховання львів’ян. З кожним роком ситуація лише загострюється і місць все менше і менше.
Добре розуміють ситуацію з львівськими кладовищами і самі мешканці міста. Цими днями на сайті Єдиних електронних петицій з’явилося звернення, в якому автор просить владу побудувати крематорій в місті до 2025-го року.
Місць немає, кладовища в жахливому стані і зросли ціни на поховання померлих
Автор електронного звернення зазначає, що ситуація з кількістю місць на кладовищах вже стає катастрофічною – цього року заради збільшення території доведеться знищити понад 10 гектарів Брюховицького лісу. Це тільки для того, щоб хоч якось відтермінувати проблему, яка все рівно залишиться актуальною для Львова.
Території ж діючих львівських кладовищ перебувають в дуже поганому стані, дуже впливають на екологічну ситуацію регіону. Крім того, потребують значних коштів на їхнє утримання, через що крематорій був би значно прогресивнішою ідеєю, аніж продовження традиційного формату поховань у Львові.
Львів’янин також скаржиться у зверненні, що значно зростають і ціни на ритуальні послуги у Львові. За його словами, середній цінник проведення поховання в нашому місті стартує приблизно від вісімнадцяти тисяч гривень. І це – при наявності власного місця і без врахування витрат на подальший догляд за могилою.
Для прикладу автор петиції згадує ситуацію в Києві, яка є цілковито протилежною до львівської. Тут при наявності діючого крематорію вартість такого поховання становить орієнтовно п’ять тисяч гривень.
Що думає влада і церква?
Що стосується львівської влади, то тут, здається, за будівництво крематорію вже починають братися – минулоріч провели громадські слухання і вже працюють над проєктом майбутнього крематорію. Крематорій у Львові має з’явитися на Голосківському кладовищі. І влада, і львів’яни стосовно крематорію в нашому місті не мають жодних заперечень – ще б пак, адже ще лише кілька років і місць на кладовищах взагалі не буде. А що ж буде тоді?
Як не дивно, представники духовенства у Львові також не мають жодних заперечень стосовно будівництва крематорію і нового для нас формату поховань. Кремацію тіла не забороняє ані кодекс Римо-католицької церква, ані канони Східних церков, ані представники греко-католицького духовенства, – словом, абсолютно все львівське духовенство виступило “за” крематорій.
Електронне звернення від львів’янина Андрія Маринюка зводиться до того, що владі необхідно поквапитися зі зведенням крематорію і ввести його в експлуатацію не пізніше 2025-го року. З’явилося звернення на сайті 26 квітня і станом на 29 квітня його підписало 79 львів’яни. До кінця збору підписів від однодумців залишається 57 днів.