Вівторок, 21 Травня, 2024

Е-квиток у громадському транспорті: коли його зможуть використовувати на Львівщині

На території Львівщини жителі матимуть змогу оплачувати проїзд е-квитками вже до кінця року. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА. Далі на lviv-future.com.ua.

Як зазначається, Львівська область стане однією з перших в країні, що впровадить такий тип квитка на регіональному рівні. 

Що передбачає застосування електронного квитка 

Не так давно Верховна рада ухвалила постанову про запровадження е-квитка в містах України. Однак кожен регіон по-різному підійшов до такого нововведення та швидкості його встановлення.

Цього року у Львові та області активно займаються роботою щодо встановлення е-квитка в громадському транспорті. Зокрема, вже оголосили конкурс на охочих інвесторів, які бажають доєднатися до реалізації проєкту. Оскільки таку інновацію планують впроваджувати не за бюджетні кошти.

У новій системі оплаті проїзду вбачають багато переваг. По-перше, з допомогою е-квитка можна буде визначати точну кількість пасажирів, котрі використовують для проїзду громадський транспорт. Таким способом здійснюватиметься збільшення або зменшення транспорту на рейсах.

По-друге, також вдасться відслідкувати конкретну кількість осіб пільгових категорій. Це дасть змогу повністю компенсувати перевізнику проїзду для них. Адже нерідко трапляються випадки, коли пільговики стають не бажаними пасажирами на транспортних маршрутах через безкоштовний проїзд.

По-третє, е-квиток є доволі зручним у використанні. Тепер пасажири зможуть оплачувати проїзд однією карткою і по місту, і на регіональних маршрутах. Крім того, можна буде використовувати мобільний додаток. Це зробить оплату проїзду максимально безконтактною, що особливо актуально в період карантину.

Придбати е-квитки можна буде у спеціальних точках продажу. Їх планують поставити близько п’ятдесяти: де один пункт для отримання квитка буде розміщений на кінцевих станціях. Зокрема, це стосується населених пунктів, де мешкає більше як п’ять тисяч осіб.

Варто зазначити, що також стане можливою послуга оформлення соціальної картки «Мешканця Львівщини», яка надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті по місту та області.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.