Вівторок, 16 Липня, 2024

Нові обмеження на Львівщині: без вакцинації на приміську маршрутку не сядеш

Невакциновані мешканці Львівщини не зможуть їздити у приміському громадському транспорті. Заборона стосується автомобільного та залізничного транспорту. Відповідне рішення на вчорашньому засіданні прийняла обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, інформує пресслужба Львівської облдержадміністрації, пише lviv-future.com.ua.

Чим продиктована ця вимога? 

Відповідно до рішення членів комісії із 22-го листопада на території Львівської області введуть заборону на здійснення перевезення невакцинованих проти Covid-19 пасажирів (виключення – неповнолітні особи віком до 18 років) автомобільним та залізничним транспортом внутрішньообласного сполучення. 

Таке рішення пояснюється потребою стабілізації складної епідеміологічної ситуації в області. За словами очільниці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталії Тімко-Іванченко, показник ушпиталення пацієнтів, хворих коронавірусом, росте. 60% ліжкомісць – заповнені такими хворими. У зв’язку із негативними показниками чиновники вирішили ввести додаткові карантинні обмеження. 

Які документи потрібні?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\32.jpg

Пасажири зможуть здійснювати проїзд у громадському транспорті, якщо пред’являть один із нижчеперелічених документів: 

  • сертифікат, який засвідчує повний курс вакцинації проти Covid-19;
  • міжнародний, внутрішній чи іноземний Covid-сертифікат про щеплення однією дозою вакцини («жовтий» сертифікат) чи двома дозами («зелений» сертифікат);
  • свідоцтво про одужання від коронавірусу (цей документ можна оформити у мобільному додатку «Дія»);
  • негативний результат тесту на Covid-19, виконаний не пізніше, ніж за 3 доби до моменту подорожі.

Перевізник, який обслуговує автомобільні маршрути, повинен надати інформацію для пасажирів про введення нових карантинних обмежень. Натомість у приміських потягах необхідно забезпечити перевірку наявності вищезазначених документі. 

Кого не стосуються нові обмеження?      

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\34.jpg

У ЛОДА додають, що ці карантинні обмеження не будуть поширюватися на:

  • легкові автомобілі, якщо в салоні перебуває не більше 5 людей (діти до 14 років не враховуються у кількість);
  • службові та орендовані транспортні одиниці підприємств, закладів та установ у межах сидячих місць та лише за маршрутом руху, про який два дні наперед має бути поінформована Нацполіція;
  • пасажирів, які подорожують автомобільним транспортом міжнародного сполучення, при умові наявності вказаних вище документів. 

Контролювати виконання цього рішення повинна поліція, Західне управління Укртрансбезпеки та управління транспорту та зв’язку ЛОДА. А голови РДА, міських, селищних та сільських територіальних громад мають забезпечити дотримання цих карантинних заходів. 

Раніше повідомлялося про введення на території Львівської області нових правил щодо пасажирських перевезень міжобласного значення. Вслід за нововведенням розпочалися перевірки пасажирів на цих маршрутах. Зважаючи на зменшення попиту на такі перевезення, частину міжобласних маршрутів скасували

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.