Екологи зможуть перевірити стан дерев у місті шляхом імпульсного томографа «Аботом», пише lviv-future.com.ua.
Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
Як зазначається, управління екології та природних ресурсів ЛМР отримало спеціальний пристрій для перевірки та виявлення аварійного стану дерев у Львові. За допомогою, такого пристрою, екологи зможуть дізнатися, який стан дерева всередині. Відтак, спеціальні датчики відслідковують імпульси, що циркулюють у рослині. Це свідчить про її здоровий стан або ж виявляє наявність пошкоджень та відхилень.
Крім того, підкреслюється, що таким томографом можна визначити, приблизно коли дерево може впасти та на яку сторону це станеться, якщо вируватиме сильний вітер чи інші зовнішні чинники.
В управлінні екології та природних ресурсів зазначали, що «Арботом» є унікальним приладом, який визначає внутрішні пошкодження дерев, котрі не можливо побачити чи передбачити зовні. Імпульси зможуть показати, чи є у середині порожнина, і як вона вплине на подальше функціонування дерева. Тому після обстеження дерев, які ростуть біля будівель та у людних місцях, прийматиметься відповідне рішення, чи варто зрізати те чи інше дерево.
Такими чином, спочатку обстежуватимуть дерева у місті, що є доволі старими у парках та ті, які ростуть у багатолюдних місцях. Крім того, варто зазначити, що майже усі древа після шістдесяти років мають певні відхилення у внутрішній структурі. Однак це не означає, що кожне з них буде зрубано. Адже такий прилад як імпульсивний томограф зможе допомогти визначити рівень аварійності дерева на даний час.
Львів є другим містом, що придбало даний прилад і використовуватиме такий метод перевірки. Першим містом в Україні, де закупили «Аботом» був Київ, там вже з квітня 2021 року активно його тестують.
У Львові найперше випробували пристрій на каштанові, який росте біля Ратуші на Площі Ринок. Така обстеження потребує близько 2-х годин та праці трьох спеціалістів, котрі слідкують за процесом перевірки.