Середа, 24 Квітня, 2024

Встановлення е-квитка у Львові: вже завершується встановлення обладнання в комунальному транспорті

У Львові продовжуються роботи над впровадженням електронної автоматизованої оплати проїзду в громадському транспорті, розповідає сайт lviv-future. Цими днями у міській раді розповіли про те, на якому етапі зараз перебуває проєкт і що ще потрібно зробити для того, аби львів’яни вже невдовзі змогли оплачувати проїзд безготівково.  

Завершується встановлення обладнання в комунальному транспорті. На черзі – автобуси від приватних перевізників 

Передусім, встановлювати обладнання для зчитування інформації з е-квитка взялися в міському комунальному транспорті. Вже зараз цей процес добігає до кінця – сучасне обладнання встановлене на типових моделях львівських тролейбусів, трамваїв, маршруток АТП№1. Далі планують взятися за транспорт від приватних перевізників. 

Варто зауважити, що не на всьому комунальному транспорті вдалося встановити таке обладнання для е-квитка – під час монтажу систем підрядники виявили, що в електробусі Electron EcoBus Т19101 та тролейбусі ЛуАЗ Т601.01 (Богдан) існують механічні перешкоди, що вимагають спеціальних інструментів, не передбачених за результатами огляду транспорту минулого року. Окрім того, вищезгадані моделі транспорту потребують виготовлення спеціальних конструкцій, аби дроти були “закритими” і захищеними від можливих хуліганських дій пасажирів.  

Заступник директора ЛКП “Львівавтодор” зазначив, що підрядники сподіваються випередити графік монтажу систем – каже, що є шанси дещо швидше провести необхідні інсталяційні роботи.  

Які подальші плани щодо встановлення електронного квитка? 

Розповіли у Львівській міській раді і про подальші плани на впровадження електронного квитка на поточний рік. Вони наступні: 

  • Запуск роботи Центру обслуговування пасажирів; 
  • Видача перших пільгових електронних квитків; 
  • Тестовий монтаж системи електронного квитка на кожен тип транспорту у Львові; 
  • Тестування та прийняття програмного забезпечення; 
  • Перший продаж квитків – загальних та туристичних – в ході тестування системи безготівкової оплати проїзду; 
  • Встановлення системи на весь транспорт у Львові (має відбутися до кінця 2021-го року); 
  • Здача в експлуатацію системи. 

Останній етап – здача в експлуатацію системи електронного квитка у Львові – запланований на 13 січня 2022-го року. Саме відтоді львів’яни матимуть змогу нарешті користуватися автоматизованою системою оплати проїзду в громадському транспорті. 

Нагадуємо, вперше про електронний квиток у львівському транспорті заговорили у 2012-му році. Тоді ця новація мала стати частиною “Транспортної реформи-2012”, однак за його впровадження так і не взялися. Натомість розмови про електронну систему оплати проїзду стали невід’ємною складовою передвиборчої програми кандидатів на посаду Львівської міської голови. І поки у багатьох інших українських містах, навіть менших за наше, мешканці вже активно користуються електронними квитками, то львів’яни до цього часу лише мріяли про змогу оплачувати проїзд без готівки.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.