Субота, 27 Квітня, 2024

Яка доля “Мікроприладу”?

Кожен старожил Личаківського району, а можливо і більшість старожилів Львова знають, що у Львові функціонувало потужне підприємство – “Мікроприлад”, яке випускало різноманітне електротехнічне обладнання. Сьогодні від цієї потуги залишились лише спогади. Далі на lviv-future.

З чого все починалось

Львівське виробниче об’єднання “Мікроприлад” було створено у 1975 р. у складі самого заводу “Мікроприлад”, заводів “Омега” (Самбір),  “Вимірювач” (с. Острів), “Квант” (Сокаль) та інших підприємств. Львівське спеціалізоване конструкторське бюро мікроелектротехніки та приладобудування спільно з “Мікроприладом” розробило та підготувало до випуску настільні годинники “Квант” та “Квант-2” з живленням від мережі перемінного струму. Підприємство випускало обчислювальну техніку, системи дозування, електровимірювальні прилади. У цехах знаходились найновіші станки та прилади, обладнання. У 1981 р. “Мікроприлад” було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. Працівники підприємства були нагороджені різноманітними відзнаками та преміями.   

Багатоповерховий корпус заводу “Мікроприлад” почали будувати у 1985 р., за адресою – вул. Ніщинського 35. Починаючи з 1990 р. на “Мікроприладі” почали виробляти світлотехніку для автомобілів ЗАЗ-1102 “Таврія”. Після проголошення Україною незалежності,  виробниче об’єднання “Мікроприлад” було переформатовано у відкрите акціонерне товариство. У 1995 р. об’єднання включили у список підприємств, які підлягають приватизації. Після того, як підприємство потрапило у приватні руки, об’єми випуску його продукції різко зменшились, зовсім не виділялись кошти на технічне переобладнання. Починаючи з 1997 р. окремим самостійним підприємством стала столова заводу. Приміщення почали здавати під бенкети (весілля), випускні вечори. Почали здавати в оренду інші приміщення “Мікроприладу”. Нарешті у 1999 р. уряд передав об’єднання у керівництво Львівської обласної державної адміністрації.  Завод припинив свою діяльність у 2006 р., а у 2009 р. його гуртожиток (вул. Тракт Глинянський 147а) була передана у комунальну власність. 

Будівля “Мікроприладу”. 2000-і рр.

Реконструкція, яка так і не розпочалась

Після закриття заводу, більшість жителів району зрозуміла, що підприємство вже навряд чи відродиться. Його обладнання розпродадуть, а величезну територію (від вул.Ніщинського до Кошової) здадуть під оренду різноманітним підприємцям. У 2011 р. у міськраді Львова заявили, що підприємство буде реконструйоване. Однак усі обіцянки канули в небуття.  Нарешті у грудні 2020 р. виконавчий комітет Львівської міської ради погодив проекти реконструкції підприємства, де мають постати офіси, заклади харчування та торгові приміщення (як складові технопарку “Личаків”). Усе вище перелічене має проводити компанія “Наше місто”.   

Проект реконструкції “Мікроприладу”

Після 1991 р. “Мікроприлад” став клондайком для “металістів” – місцевих алкоголіків та колишніх ув’язнених, які продирались на територію підприємства та крали вироби з металу, збували їх на місцевих пунктах прийому металобрухту. Підлітки перетворили стіни заводу, що виходили до Личаківської залізниці на дошки для графіті, побили чимало вікон у цехах. Згідно з фотографіями проектів реконструкції будівель об’єднання, споруди отримають “нове життя”.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.