П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Зимою – лід на тротуарах, влітку – пісок та недопалки

Чимало львів’ян скаржаться на роботу двірників. Жителі Львова незадоволенні тим, що багато вулиць (особливо це стосується околиць) прибирають аби як. І якщо влітку неохайне прибирання викликає лише дискомфорт, то взимку воно є небезпечним для здоров’я мешканців. Далі на lviv-future.

Брак кадрів та спецобладнання

Згідно офіційної статистики, вулиці Львова, який є найбільшим містом Західної України та одним з найбільших міст України, прибирає понад 1600 двірників. Ця статистика не враховує двірників, які працюють в ОСББ. Щодня люди зранку виходять на роботу, за любої погоди – сніг, дощ, спека, вітер. І якщо влітку двірник може досить швидко впоратись, то восени доводиться постійно збирати гори листя, а взимку – розчищати сніг, рубати лід та посипати сумішшю. Більша частина двірників справляються із своєю роботою, однак є такі, які прибирають аби як, головне – відпрацювати день.

Звичайно найкраще прибирають центральну частину міста, території біля адмінбудівель, торгових центрів. Пані Уляна, яка мешкає на вул. Пасічній, у 5-поверховому будинку (неподалік ліцею Героїв Крут), стверджує, що між будинками прибирають погано, можна знайти пачки з-під сигарет, недопалки. Двірники словесно перекладають відповідальність на своїх колег, не можуть знайти консенсусу.

Пані Ольга, що мешкає поблизу АС№6 зазначає, що проблема не у двірниках, а у мешканцях. Скільки б двірник не прибирав територію, мешканці – все рівно насмітять. Жоден двірник не працюватиме в режимі 24/7. Пані Ольга також стверджує, що серед двірників дуже багато людей похилого віку, які не можуть швидко рухатись та витримувати велике навантаження.

Думки Уляни, Ольги та інших львів’ян суб’єктивні. Кожен дивиться на ситуацію під власним кутом зору. Та проблеми існують.

Якщо влітку мешканці скаржаться на неприбране сміття, то взимку непосипані пішохідні доріжки можуть стати загрозою для життя та здоров’я мешканців міста. У грудні минулого року, внаслідок різких перепадів температур, вітру, опадів (дощ й сніг) Львів охопила жахлива ожеледиця, вулиці перетворились на ковзанку. Лише 30 грудня до медичних закладів звернулись 130 травмованих львів’ян. Багато мешканців стверджують, що у частина двірників несвоєчасно посипали пішохідні доріжки.

Буденна робота двірника

Потрібен комплексний підхід

Мешканці міста можуть скаржитись на неякісне прибирання територій до управляючих компаній та до міської Ради. Тим більше, що можна долучити фото з неприбраних територій, зроблених звичайним телефоном. Та скарги самі не виправлять ситуації, адже у місті кадровий голод на вакансію двірників. Професія непопулярна, більшість двірників працює на мінімальну зарплату. Якщо у центральній частині міста, поблизу Головного Вокзалу використовують миючі машини, різні щітки, то типовий реманент більшості двірників – звичайна мітла та совок.

На території практично всіх європейських країн існують затверджені і відпрацьовані роками загальні норми прибирання – обов’язкове автоматизоване і ручне миття доріг, тротуарів і бордюрів. У багатьох європейських країнах перед прибиранням вулиць, евакуатор прибирає автівки, які заважають роботі двірників. Далі авто пилосос всмоктує сміття та бруг. Після цього до роботи долучається поливо мийна машина. Тобто прибирання включає у себе кілька етапів. У країнах Європи листя та сніг прибирають спеціальні машини, в Україні – цю роботу роблять переважно вручну.

Прибирання вулиці в одній з країн Євросоюзу

До покращення ситуації потрібен комплексний підхід – підвищення зарплати, забезпечення двірників спецтехнікою, моніторинг роботи як двірників так і компаній, які їх наймають. Моніторинг мають проводити громадські організації.  Наприклад в Іспанії спеціальні організації інспектують міста на предмет чистоти, проводять опитування серед громадян.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.