На вулиці Хуторівка, 2, у Львові розташована міська виправна колонія №48, яку Міністерство юстиції України має намір продати, пише сайт lviv-future.com.ua. В п’ятницю, 25 вересня, це питання підняли у Львові, на засіданні виконавчого комітету міської ради, де висловили пропозицію облаштувати на території цієї колонії важливі інфраструктурні об’єкти.
Школа на 18 класів зі спортмайданчиками та садочок на 100 дітей – мала частина об’єктів, які тут хочуть облаштувати
В результаті засідання виконавчого комітету в мерії прийняли рішення, яким майбутнім інвестором рекомендується тут звести досить потужну школу з 18-ма класами зі спортивними майданчиками, а також дитячий садок, який буде розраховано орієнтовно на сотню малюків. Що стосується обсягів зайнятих територій, то школа буде з мінімальною площею в 1,9 гектара, а садочок – з мінімальною площею в 0,4 гектара.
Плани львівської мерії на територію виправної колонії цим не обмежуються, адже тут також висловили пропозицію стосовно зведення тут закладів громадського обслуговування, офісів, рекреаційних територій та зон для відпочинку.
Разом з тим, влада має намір облаштувати тут потужний спортивний комплекс на 3000 квадратних метрів, заснувати Центр для пенсіонерів, сучасну медіатеку та мистецький центр. Біля всіх цих об’єктів подбають і про озеленення території, запевнили в мерії.
Варто зауважити, що про переформатування цієї колонії заговорили ще кілька років тому, в 2017. Вже в 2018 році всіх засуджених, які тут відбували термін покарання, перевели до інших виправних закладів. Тоді тут перебувало сім сотень засуджених, хоч раніше були часи, коли у в’язниці утримували орієнтовно 1700 засуджених. Про продаж виправної колонії 48 оголосили з початком вересня. Влада переконана в тому, що великою цінністю тут є не самі будівлі, а територія та інженерні комунакації.
Львівська виправна колонія №48: довідка про установу
Львівську виправну колонію №48 було засновано в 1946 році і спочатку вона працювала як дитяча виправна колонія, а з 1958 року тут здійснили перепрофілювання в майстерні колонії. Ще через три роки – в 1961 році – в колонії запровадили суровий режим утримання.
Цікаво, що саме на базі цієї виправної колонії навіть працював науково-дослідний інститут з розробки нових технологій, які впроваджувалися по всій Україні. Далеко не кожна виправна колонія може таким похвалитися, однак колонія №48 у Львові – це виняток.
Ще до того, як колонія припинила свою роботу, основними напрямами діяльності установи було виробництво технічної продукції та товарів народного споживання. В установі створено Львівський навчальний центр, в якому проводилося навчання засуджених за спеціальностями електромонтера, електрогазозварника, слюсарів з різних напрямів роботи тощо.
Станом на сьогодні ця в’язниця вже два роки як зачинена і зараз вона виглядає вкрай жахливо – все поросло деревами, травою, а будівлі знаходяться у напівзруйнованому стані.