Понеділок, 15 Липня, 2024

Бути насторожі: всі укриття Львова з’являться на інтерактивній мапі

Міська влада нагадує львів’янам, що у разі виникнення надзвичайного стану, варто шукати безпечне укриття. Щоб збільшити поінформованість містян, на Геопорталі створили інтерактивну карту, де позначать усі доступні укриття у Львові. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Підвали будинків – найперша схованка 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\21.JPG

Зважаючи на постійну напругу на білоруському кордоні і тривожні повідомлення про можливість вторгнення Росії на українські землі, першочерговим є питання безпеки у містах. 

Тож не дивно, що у Львові провели обстеження споруд, які можна використати як найпростіші укриття для містян у випадку виникнення небезпеки чи надзвичайних ситуацій. Обстежували наявні підвали та будівлі районні комісії більше 6 місяців. Дійшли висновку, що мешканці Львівської територіальної громади забезпечені укриттями на 197%. Всі схрони освітніх та медичних закладів відповідають державним нормам.  

Для укриття населення чудово підходять і підземні паркінги. Адже вони є найбільш комфортними схронами: є вода, тепло, світло і навіть туалетне приміщення. Усі паркінги, які будуються за останні три роки, відповідають цим вимогам.

У місті таких споруд близько сотні. Підземні парковки розташувалися в різних районах: Залізничний – 30, Шевченківський – 27, Сихівський – 20, Франківський – 11, Личаківський – 9, Галицький – 2. 

Водночас у мерії нагадують, що львів’яни повинні пам’ятати про подвійне призначення підвальних приміщень. Адже підвал – це найперше укриття у випадку атаки чи нападу. Тому їх просто необхідно тримати у чистоті та порядку, не загромаджувати непотрібними речами, щоб не закривати доступ до комунікацій. 

Знайти укриття на карті міста стане просто

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\24.JPG

Як повідомила керуюча справами виконавчого комітету Львівської міськради Наталія Алєксєєва, на Геопорталі міста з’явився окремий розділ під назвою «Безпека». Користувачі можуть відшукати в цьому розділі публічну карту, в якій зазначено вже близько 1400 адрес з укриттями. Впродовж року мапу доповнять усіма доступними схронами на випадок особливого періоду. 

Чиновниця зазначила, що кожен мешканець Львова в будь-який момент може знайти на карті укриття, щоб скористатися ним у разі небезпеки. 

Карту із нанесеними укриттями можна знайти за цим посиланням

Довідка

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\23.JPG

Укриття – це приміщення, які захищають людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період. Для цих цілей підходять підвали житлових будинків, підземні паркінги та переходи. Такі приміщення повинні бути великими за площею та мати інженерні мережі – світло, вода, тепло. 

У Львові обстежили 6 486 підвальних приміщень, з них 5 902 за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть використовуватися для укриття населення. Деякі житлові будинки (кількістю 584) не пройшли перевірку – вони не мають підвалів або не відповідають критеріям. Мешканці таких будинків повинні ховатися в укриттях поблизу. Фото: Олександр Мазуренко

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.