Вівторок, 21 Травня, 2024

Модернізація поїздів на Львівщині: перший інклюзивний поїзд відправився за маршрутом

Сьогодні, 19-го листопада, відбувся запуск першого оновленого електропоїзда, який попрямував до гірського села Сянки Турківського району Львівської області. Потяг за 4,5 години доставляє пасажирів до пункту призначення. Також електричка стала більш комфортною для маломобільних груп населення – людей з інвалідністю, порушеннями зору та пасажирів з маленькими дітьми. Про це поінформували у пресслужбі Львівської облдержадміністрації. Далі на lviv-future.

Львів – Сянки: швидко та зручно 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\q3.jpg

Відсьогодні до найвисокогірнішої станції в Україні Сянки (2 км від с. Яворів на Турківщині та 168 км від Львова) мешканці Львівської області зможуть добратися модернізованим електропотягом за 4,5 години. Поїзд матиме 10 вагонів. Зі Львова він вирушатиме о 9:25, прибуватиме у Сянки о 13:50. На зворотному маршруті відбуття з Сянок о 14:50, прибуття до Львова о 19:26. 

«Поблизу Сянок розташований Західний реабілітаційно-спортивний центр – одна з найсучасніших спортивних баз України та Європи. Тут тренуються і проводять дозвілля спортсмени з інвалідністю», – розповів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Тож не випадково на цьому напрямі модернізували потяги, пристосувавши до потреб маломобільних груп населення. Зокрема, у головних вагонах передбачили місця для людей на інвалідних візках. У потязі також облаштували пандуси, поручні, санітарні кімнати, вхідні двері зі зручним електронним управлінням та кнопки виклику поїзної бригади. Для незрячих людей також продублювали всі вказівники шрифтом Брайля. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\q4.jpg

Не забули і про зручності для пасажирів із маленькими дітьми – вагони обладнали сповивальними столиками. Також подорожувати залізницею стане зручніше людям із гірськолижним спорядженням – передбачені спеціально відведені місця для транспортування. 

Модернізацію 10 вагонів поїзда Львів-Сянки здійснила «Укрзалізниця». Вартість оновлення становила 72 мільйони гривень. 

Які залізничні маршрути модернізують наступними?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\q2.jpg

В рамках державної програми «Велике Будівництво» планується масштабне оновлення рухомого складу на «Укрзалізниці». Зокрема, йдеться про  капітальний ремонт 60 електропотягів, в тому числі інклюзивних. Про це розповів на своїй Facebook-сторінці народний депутат України Ростислав Тістик.

Крім того, до кінця поточного року завдяки проекту «City Express»  законтрактують 80 нових комфортних потягів, 10 з яких – для Львівської області. 

«Це розвантажить міський трафік та допоможе у вирішені проблеми неякісного приміського перевезення. Час в дорозі до обласного центру складатиме 30-50 хвилин, що суттєво швидше у порівнянні з іншими видами транспорту», – пояснив нардеп.

Проект передбачає введення нових залізничних маршрутів. Оновлені електрички поїдуть за такими напрямами: 

  • Львів – Жовква – Рава-Руська 
  • Львів – Самбір
  • Львів – Стрий 
  • Львів – Червоноград
  • Львів – Яворів

Ростислав Тістик також поінформував, що на минулому тижні пройшла нарада-об’їзд залізничних вузлів в межах Львова (Підзамче, Рясне, Скнилів та Сихів). В результаті наради погодили створення додаткової зупинки потяга в районі мікрорайону Малогосківська та електрифікацію ділянки до мікрорайону Рясне-2.

Довідка

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\211.jpg

Проект приміського сполучення «City Express» реалізовується в містах-«мільйонниках»: Києві, Дніпрі, Харкові, а також у Львові. Мета проекту: розвантаження міського трафіку шляхом переорієнтування пасажиропотоку на залізничний транспорт. 

«City Express» передбачає оновлення рухомого складу приміських електропоїздів, облаштування інклюзивних та інтегрованих з міською системою залізничних станцій та модернізацію технічного стану колій для пришвидшення руху потягів. Проект фінансується державним коштом. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.