П’ятниця, 24 Травня, 2024

Середня школа №63

У Личаківському районі функціонує понад 40 закладів освіти. Один з таких закладів – середня школа №63, що знаходиться за адресою – вул. Личаківська 171. Школа має давню та багату історію. Далі на lviv-future.

Історія навчального закладу

 Приміщення школи ім. Варфоломія Зіморовича (поета, історика) була збудована протягом 1892-93 рр. Збудували двоповерховий будинок, вартістю понад 27 тис злотих. У мініатюрній школі працювали лише два вчителя та функціонували два класи. На початку діяльності навчального закладу, у ньому навчалось 91 хлопчик та 44 дівчинки, ще 120 учнів відвідували школу за окремими графіками. Наприклад у 1920-х рр. у школі викладали релігію, українську та польську мови, історію, геометрію, співи, малювання, географію. Учнів оцінювали не лише за успішність, а й за поведінку, зверхній порядок. Після 1918 р. у будівлі школи добудували третій поверх, у навчальному закладі вчились винятково хлопці.

Школа ім.Зіморовича

1960 р. став знаковим для школи – завдяки клопотанню педагогічного колективу на території школи встановили одну з “візитівок” навчального закладу – погруддя Т.Шевченка, автором якого став львівський архітектор Я.Чайка. У 1965 р. був збудований ще один корпус, а у 1973 р. навчальному закладу передали ще два приміщення, а кількість учнів зросла до понад 1300 осіб.  У 1990 р., школа, одна з перших у місті, отримала комп’ютери й учні змогли відвідувати заняття з інформатики. З 2008 р. будівлю внесли до переліку пам’яток культурної спадщини, а отже – будівлю не можна приватизувати. Серед випускників школи були відомі політики, громадські діячі, бізнесмени. До цього списку можна віднести Андрія Мацолу (“Перша приватна броварня”) та Володимира Гірняка (політик, кандидат на посаду міського голови).

СШ №63. Сучасний вигляд

Постійне вдосконалення

Керівництво школи підтримує постійні контакти з міжнародними організаціями та навчальними закладами сусідніх країн. Серед останніх можна назвати католицький університет (м.Люблін) та Зимову школу (м.Люблін). У школі працюють кваліфіковані вчителі, школа обладнана усім необхідним (у тому числі три комп’ютерні класи), аби ефективно впроваджувати навчально-виховний процес. 

Приміщення початкової школи

У школі працює багато гуртків та різноманітних секцій. Це  секції кіокушинкай-карате, спортивної гімнастики, ансамбль танцю, секція бойового гопака, школа програмування “WebSkill”, шаховий гурток та гурток вивчення англійської мови та інші. У 1990-ті рр. учні часто проводили уроки фізкультури на території стадіону “Скіф”. Після того як стадіон зачинили на реконструкцію, учні почали займатись на шкільних площадках. Нещодавно, біля приміщення початкової школи, відкрили новий сучасний спортмайданчик (поблизу церкви Покрови, де раніше знаходилась автостоянка).

Було відремонтовано приміщення їдальні. До речі, у їдальні готують меню відповідно до методики переможця “Мастер-Шеф 2015” Євгена Клопотенка. У планах – провести ремонт території поблизу початкової школи, збудувати новий спортзал, провести ремонт майстерні трудового навчання та багато іншого.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.