П’ятниця, 29 Березня, 2024

 Коли з-під землі перестануть бити фонтани?

Однією з гострих проблем Львова, як й усієї України, лишаються аварії мереж водопостачання. Не секрет, що більшість труб у місті – радянський спадок, який вже давно вичерпав ресурс та очікує заміни, пише lviv-future.com.ua.

Чому чавун “нокаутував” пластик?

Ні для кого ні секрет, що в радянському союзі важка промисловість домінувала над легкою, величезні кошти витрачались на військово-промисловий комплекс, оскільки країна перебувала у стані холодної війни із країнами Заходу.

В Радянському Союзі існував пластик та вироби з нього, однак у порівнянні із сьогоденням він не набув широкого вжитку. Це сьогодні з пластику, поліуретанів створюють різноманітні конструкції, які поволі замінюють металеві вироби. В СРСР каналізаційні люки, предмети побуту, труби та інші  предмети виготовляли з металу. Це й не дивно, оскільки металургія була дуже розвиненою, вироби з металу – порівняно дешевими. Хімічна ж промисловість відставала у розвитку від металургії. 

Чавунні труби радянського виробництва

Радянське керівництво міркувало, що незважаючи на те, що металеві труби важкі, їх важко монтувати/заміняти, вони є термостійкими, мають великий запас міцності й тому довго прослужать. Країна до того ж накопичила чималі запаси. Однак на відміну від пластику, метал буквально убиває корозія. Тому й не дивно, що труби, яким піввіку а то й більше тріскають, що й призводить до витоку води та аварій  

У більшості випадків латають

Багато мешканців міста стають живими свідками того, як трапляються масштабні аварії у мережах водопостачання й окремі ділянки вулиць перетворюються на мініатюрну Венецію.

У лютому 2021 р. на вул.Франка у Львові прорвало трубопровід діаметром 600 мм. Без водопостачання лишилась значна частина мешканців центральної частини міста. Аби ремонтні бригади мали змогу усунути наслідки аварії, довелось перекрити й рух трамваїв та інших транспортних засобів.

 7 листопада 2021 р. масштабна аварія водопроводу мала місце на вул. Ш.Руставелі. Тоді львівські дигери забили на сполох з приводу того, що стічні води можуть потрапити до р.Полтва

У січні 2022 р. аварія водопроводу трапилась на вул. Короткій. Комунальники перекрили водопостачання та саму вулицю для руху транспорту

У лютому 2022 р. трапився масштабний витік води стався на вул. Стрийській, поблизу будинку №101. Цікаво те, що це був не перший витік у вказаному секторі. Комунальники кількаразово “латали” трубу, засипали землею, однак щоразу пошкоджена труба показувала “свій норов” і довелось заново повторювати роботу. 

Закінчились такі ремонти тим, що з-під землі буквально бив гейзер, який затопив увесь дитячий майданчик й підвали будинку. Підвали під’їзду №6 затопило настільки, що мешканцям доводилось “евакуювати” свої овочі, які там зберігали, а самі приміщення не можливо використовувати у якості бомбосховищ.

У багатьох випадках комунальні служби на місці аварій проводять розкопки, аби дістатись до ушкодженої ділянки труби, перекривають водопостачання та проводять ремонт – заварюють отвори, накладають бандаж або замінюють частину труби. Це допомагає на деякий час, адже значна частина труб потребує повної заміни, а не локального ремонту. 

Поступово металеві труби замінюють на пластикові

“Повезло” таким вулицям як Мечнікова, Личаківська, Пасічна та іншим, де в процесі капітального ремонту покриття проводили заміну каналізаційних труб та водопровідних мереж. Решта вулиць чекає на свою чергу.  

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.