Субота, 20 Квітня, 2024

Як боротись з пішоходами, які порушують правила дорожнього руху?

Нехтування автомобілістами правил дорожнього руху, вживання ними алкоголю призводять до жахливих ДТП із людськими жертвами. Однак не слід забувати, що у багатьох випадках винуватцями аварій стають й пішоходи, пише lviv-future.com.ua.

Занижена статистика?

Адвокат АО “Кредо” Вадим Володарський у коментарі сайту “Сьогодні” зауважує, що офіційна статистика занижує кількість ДТП, які трапились з вини пішоходів. Навіть якщо аварія трапилась з вини пішохода, у багатьох випадках кримінальне переслідування очікує водія.

У 2014 р. у Львові було складено 146 протоколів за порушення пішоходами правил дорожнього руху. Зокрема 85 протоколів склали на осіб, що порушували правила дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння.  

За даними інтернет-ресурсу “Твоє місто”, станом на 2017 р. з вини пішоходів у Львові трапилось 10 ДТП, внаслідок чого 10 осіб отримали травми. У лютому 2018 р. під колеса мікроавтобуса потрапила 10-річна дівчинка, яка зїжджала з гірки на пластиковій дошці. Дитина загинула.

У червні 2021 р. поліцейські Львівської області винесли 1446 постанов на пішоходів, що порушували правила дорожнього руху.

Поліцейські та фахівці з безпеки дорожнього руху стверджують, що головною причиною аварій з вини пішоходів є квапливість та неуважність останніх. Наприклад пішоходи намагаються перебігти дорогу у місці, де інтенсивний рух автомобілів, хоча неподалік знаходиться перехід обладнаний світлофором та зеброю. Пішоходи знають про це, але завжди поспішають, намагаються “скоротити” шлях. 

Дуже часто пішоходи намагаються перебігти дорогу, коли відлік на світлофорі добігає кінця. У темну пору доби багато пішоходів рухаються в одязі, на якому немає світловідбиваючих знаків, перебігають дорогу в погано освітлених місцях.

Масова реклама чи драконівські штрафи?

Пішоходи можуть бути теж оштрафованими. З березня 2021 р. штраф для пішохода становить 255 гривен, а для особи, що перебуває у нетверезому стані – 680 гривен. Більшість експертів переконані, що це дуже малі суми, які не зупинять порушників.

Громадські активісти наголошують на тому, що потрібно проводити потужну рекламну кампанію. Окремі особи не проти, аби у громадських місцях розміщали плакати із зображенням фото з місць летальних ДТП або з лікарняних палат. Так, на думку авторів таких задумів, це радикально, не гуманно, але може хоч тоді до порушників дійде, до чого може призвести їх легковажність.

Краще знайти пішохідний перехід, ніж потрапити, у кращому випадку до лікарні

Львів’янин Максим стверджує, що іноді дії пішоходів є безумними. Він був свідком того, як через огорожу перелізла.. бабуся та перейшла дорогу у невстановленому місці, на вул. Пасічній, де жвавий автомобільний рух. Також Максим був свідком того, як два школярі, чи то заради екстриму чи заради отримання відео для Ютубу, відтискались на руках буквально на проїжджій частині.

Також експерти радять встановити камери, розмістити поліцейські екіпажі поблизу місць, де пішоходи найактивніше порушують Правила дорожнього руху.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.