П’ятниця, 13 Вересня, 2024

Як львівські айтівці створюють цифрових двійників і симуляції предметів

ІТ-компанія SoftServe створює у Львові цифрових двійників, які згодом зможуть замінити інструкторів, телеведучих, онлайн-вчителів тощо, а крім того, розробляє симуляції предметів, пише lviv-future.

Що таке цифрові двійники та як це працює?

Продукт Fortune Teller дає змогу всього лише за декілька хвилин створити для віртуального всесвіту цифрового двійника. Крім того, можна отримати передбачення про нього і дізнатися його майбутню роль у віртуальному світі.

Це можливо завдяки технології mid-air haptics, яка створює ефект дотику до цифрової істоти. Такі технології – на межі реальності та магії.

Цифрові копії людей мають усі шанси стати інноваційною технологією для багатьох сфер життя. Як розповіла Zaxi­d.net продакт-менеджерка компанії Анна Шереметєва, такі двійники вже навіть зараз використовуються ледь не в кожній галузі. У майбутньому вони зможуть замінити присутність людини там, де для неї перебувати небезпечно, чи там, де людина взагалі не може перебувати. Це, наприклад, цифровий рятівник, який надасть допомогу людині, яка потрапила під завали будинку чи лавини. Або ж таких цифрових двійників можна буде відправляти в космос, аби вони зібрали потрібну інформацію.

Створити подібні комп’ютерні системи було неможливо аж до другої половини 2010-х через технічні обмеження. Однак значний прорив у розвитку цифрових технологій дав змогу збільшити обчислювальні потужності, водночас знизивши ціну на їх використання. З того часу провідні компанії можуть об’єднувати інформаційні технології з операційними процесами й у такий спосіб створювати цифрових двійників.

А як відбувається симуляція предметів?

Технологія SoftServe, що дає змогу створити симуляцію якогось предмету чи пристрою, називається Magic Box. Симульовані предмети чи пристрої можна використовувати для їх обстеження, виявлення неполадків, проведення експериментів тощо. Така взаємодія з технологіями виходить за межі звичного розуміння речей та взаємодії з ними.

SoftServe представить ці проєкти на технологічній конференції WebSummit у Лісабоні. На цій конференції компанія братиме участь уперше. SoftServe також розкаже про українські ІТ-компанії в умовах війни, благодійні фонди тощо. Загалом, WebSummit кожного року збирає тисячі розробників та стартаперів з усього світу, аби вони заявили про свій продукт, знайшли нових партнерів для бізнесу тощо.

Довідка: SoftServe – найбільша українська ІТ-компанія, що розробляє програмне забезпечення та надає консультаційні послуги. Головні офіси SoftServe розміщені у Львові та Остіні (США).

Після початку повномасштабної війни компанія перелаштувала роботу свого БФ «Відкриті очі» на допомогу армії, біженцям та медичним закладам. Крім того, технічні працівники компанії працюють на безоплатній основі над 20-ма цифровими проєктами для громадських організацій та урядових структур. Наприклад, айтівці оновили сайт фонду допомоги армії «Повернись живим», розробили новий сайт ЛОВА тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.