Середа, 24 Квітня, 2024

Як вберегтись від мародерів

24 лютого 2022 р. на превеликий жаль, Україна знову зіштовхнулась з повномасштабною війною, яку проти країни веде Російська Федерація. Вперше після Другої світової війни на усій території країни оголошений воєнний стан, звучать сирени, оголошена загальна мобілізація. Війна принесла Україні не лише людські втрати та руйнування, а й таке ганебне явище як мародерство. Більше на lviv-future.com.ua.

  Вічний супутник війни

Якщо перекладати термін “мародерство” з французької мови, то він означає по грабунок, розграбування. Мародерами називають військовослужбовців або цивільних мешканців, які привласнюють чуже майно під час війни чи надзвичайного стану (землетрус, паводки, інше). Термін “мародер” набув поширення після Тридцятирічної війни (1618-1648 рр.). Історики пов’язують термін із солдатами німецького генерала Йоганна Мероде, підлеглі якого займались розграбуванням європейських міст.

Та якщо включити логіку, відкинути усі стереотипи, то мародерство вочевидь з’явилось значно раніше, з появою перших війн. Масові мародерства мали місце у 1204 р., коли війська хрестоносців штурмом здобули Константинополь та просто розграбували столицю Візантії. 

Аналізуючи документи Столітньої війни (1337-1453) можна знайти свідчення того, як на території Франції займались мародерством та грабунками як англійці, так і найманці, що служили французькому королю та тривалий час не отримували платню.

Війни, стихійні лиха та інші біди – це час наживи для мародерів

Українські реалії

З початком війни, випадки мародерства почали фіксувати й в Україні. Багато мародерів в зоні бойових дій, де тривають обстріли, а більшість цивільного населення переховується у підземних укриттях. За таких обставин у мародерів фактично немає перешкод для скоєння злочинів. Їх не зупиняє страх смерті.

З початком війни в жодних офіційних ЗМІ практично немає інформації про те, що у Львові були спіймані мародери. Про випадки мародерства можна довідатись із соцмереж. Ширились чутки, що мародери обікрали кілька квартир на вул.Стрийській. Промайнула інформація, що до осель львів’ян зверталась по допомогу молода дівчина під виглядом біженки, а коли господарі відчиняли двері, то до оселі вдиралися кілька кремезних чоловіків, які скручували власників житла й починали грабувати. Ця інформація не підтверджена жодними офіційними джерелами.  

Поліцейські, бійці національної гвардії та тероборони а також небайдужі громадяни виловлюють таких осіб. Українська влада ввела жорсткі покарання для мародерів, які коять злочини під час військового стану. Злочинці можуть отримати тривалі терміни ув’язнення а то й взагалі ніколи не вийдуть на свободу. 

Незважаючи на те, що у багатьох країнах під час війн мародерів могли запросто винищувати у прямому сенсі цього слова, українці знайшли значно гуманніший спосіб покарання – мародерів хапають та буквально прикріплюють скетчем до стовпів та дерев у людних місцях, задля громадського осуду. У багатьох випадках мародерів ще й добряче лупцюють по оголеній п’ятій точці. Нещодавно стало відомо що у Нововолинську один з таких схоплених помер. 

11 березня різноманітні ЗМІ та соцмережі облетіли фото та відео того, як у Львові спійманого чоловіка, якого звинуватили в мародерстві теж прикріпили скотчем до дерева на площі Кропивницького. У Львові це перший подібний випадок. Раніше схожі фотографії надходили з Миколаєва, Луцька та інших міст

Ось таким чином українці карають мародерів

Прості та дієві поради

Мародери як й інші крадії заздалегідь обирають свою ціль – житлове приміщення, автомобіль. “Золотим часом” для таких осіб є період, коли мешканці покинули свої оселі під час повітряної тривоги або ж перебрались тимчасово до родичів (чи взагалі виїхали за кордон). Мародери роблять спеціальні маячки-мітки на дверях оселі потенційної жертви. Такими маячками можуть слугувати дрібні монети, візитки, флаєри. 

На замки можуть клеїти клейкий папір. Якщо господаря немає в квартирі, такі мітки тривалий час залишаються на місці.  

 Правоохоронці та експерти з питань безпеки стверджують, що від мародерів можна вберегтись, і не обов’язково мати вогнепальну зброю чи охорону. Слід насамперед згуртуватись та самоорганізуватись. 

Під час повітряної тривоги, залишаючи свої оселі, потрібно добре зачинити двері. Якщо ж ваша родина тимчасово чи на тривалий термін переїздить до іншого населеного пункту чи навіть країни, слід попросити сусідів що лишаються, хоч іноді придивлятись за оселею. 

І найголовніше – попросити сусідів, аби ті витягували із дверей та поштових ящиків усю кореспонденцію та рекламу. Здавалось би прості та банальні речі, водночас досить ефективні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.