П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як живеться переселенцям у львівському модульному містечку

Через війну понад 10 мільйонів українців покинули свої домівки, з них – 6 мільйонів внутрішньо переміщені. Про них вирішила попіклуватися влада Польщі, безкоштовно надавши Україні понад 300 модульних контейнерів. Нещодавно у першому модульному містечку у Львові оселилося понад 200 людей. Зараз тут розміщуються насамперед батьки з дітьми, які приїхали з Маріуполя, Бучі, Донецька та інших міст. Чи комфортно мешканцям у містечку, читайте далі на lviv-future.

«Для життя вистачає»

Один із жителів – багатодітний батько Віктор Соломко – розповів для ТСН, що є в середині такого модульного помешкання: дві шафи, полиці для речей, двоярусні ліжка, столик. «Для життя вистачає», – каже Віктор. Із Харкова до Львова його родина приїхала наприкінці березня, рятуючись від постійних обстрілів. До переїзду в модульний будинок родина жила у львівському розважальному дитячому центрі, проте там згодом стало тісно.

Ще одна мешканка – багатодітна мама Тетяна. Вона двічі переселенка, у 2014 році втекла з Горлівки до Слов’янська, а в березні цього року довелося поїхати знову. Новим житлом жінка задоволена, бо до того жила в холодній їдальні львівського гуртожитку. В новому помешканні вже встигла обжитись: на полицях свічки та ікона.

Зможуть жити до кінця літа

Переселенці в містечку зможуть жити до кінця літа, але тут певні, що війна завершиться швидше, і контейнерне житло можна буде передати в міста, які найбільше постраждали від рашистів.

Загалом, це містечко складається з 88 будиночків. Воно розраховане на 350 людей. Будинки повністю готові до проживання: тут є ліжка, шафи, матраци та наволочки.

Окремо від помешкань у містечку є душові кабінки, туалети, їдальня та медпункт.

Головний архітектор Львова Антон Коломійцев додав, що площа одного будиночка 6 на 2,5 метри. На європейському ринку метр квадратний такого будиночка коштує від 600 до 800 євро за метр квадратний. Це якісний продукт, хоча й помешкання передбачені радше на теплу погоду, адже з кімнати в душ потрібно переходити через вулицю.

На території модульного містечка волонтери впорядкували клумбу, зроблену із звичайних дерев’яних палет. Тут можна вирощувати не тільки декоративні рослини, а й городину, редиску, моркву тощо. 

Оглянув будиночки навіть прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. 19 квітня він спеціально приїхав до Львова. Прем’єр-міністр розповів, що тутешні мешканці – це здебільшого жінки та діти, бо більшість чоловіків на фронті. Польська влада вирішила підтримати сім’ї воїнів, які борються не просто за незалежність України, а й за безпеку та спокій усієї Європи.

Як зазначають у міській раді, у Львові вже почали зводити друге модульне містечко на 120 будиночків. Такі ж модульні будиночки поляки планують встановити ще на Київщині, Сумщині та Чернігівщині. Вже наступного місяця у тимчасове мобільне житло зможуть поселити 5 тисяч людей.

Також окреме тимчасове містечко у Львові планують звести для вагітних жінок, які евакуювалися з небезпечних місць. Це будуть дерев’яні будиночки хостельного типу, адаптовані для потреб сім’ї.

Фото: ЛОВА

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.