Понеділок, 27 Травня, 2024

Львів’яни розкритикували владу за рішення встановити пам’ятник Францу Ксаверу на площі Маланюка: подробиці

У квітні цього року місцева влада повідомила львів’янам про плани на зведення пам’ятника Францу Ксаверу – видатному композитору, синові митця Вольфанга Амадея Моцарта, який прожив і діяв у Львові впродовж тридцяти років. Скульптуру на честь талановитого митця вирішили встановити на площі Євгена Маланюка, пише lviv-future.com.ua.

Здавалося б, цілком слушна думка – встановити монумент людині (до речі, перший у світі), що багато років свого життя присвятила Львову, де й творила свої кращі композиторські твори. Однак довкола цієї теми одразу виникло чимало запитань і суперечок як серед львів’ян-митців, так і серед пересічних містян. Серед останніх новин стосовно пам’ятника Францу Ксаверу у Львові – електронна петиція на сайті, в якій містяни просять скасувати рішення Львівської міської ради.

Що не влаштовує?

Автор петиції Володимир Квурт зазначає у зверненні, що встановлення пам’ятника Францу Ксаверу на площі Євгена Маланюка є недоцільним – в першу чергу, через те, що площу імені видатного українського письменника, культоролога-енциклопедиста, публіциста, критика та сотника Армії Української Народної Республіки пропонують перейменувати на площу Музики. Площею Музики, бо саме там буде встановлено пам’ятник Францу Ксаверу.

При цьому автор звернення не виступає проти ідеї облаштувати такий пам’ятник, чи то пак, “алегоричну скульптурну композицію” у Львові. Містянина обурює саме визначення пам’ятника як “алегоричної скульптурної композиції”, адже в такому випадку не буде проведено конкурсу на кращу проєктну композицію. Цього і намагається уникнути місцева влада, як зазначає автор петиції.

Що вимагають львів’яни?

Для вирішення проблеми львів’янин пропонує у петиції зробити наступне:

  1. Скасувати рішення про встановлення пам’ятника на площі Євгена Маланюка;
  2. Провести відкритий міжнародний конкурс на кращий проєкт пам’ятника композитору та на локацію для його облаштування у Львові відповідно до чинного законодавства;
  3. Просити організатора проєктного конкурсу не встановлювати пам’ятник на площі Євгена Маланюка, а “резевувати” це місце під потенційне встановлення пам’ятника самому Євгенові Маланюку.

Автор вважає справедливим надати право обирати, що, де і як встановлювати у Львові місцевій громаді. Звернення містянина вже підтримало 39 львів’ян і до кінця збору підписів залишається ще 52 дні станом на 15 липня.

Зауважимо, що раніше львів’яни пропонували ідею встановити пам’ятник Францу Ксаверу біля Музею ідей чи Музею модернізму. Дехто з відомих львівських митців висловлював думку про те, що місто взагалі не готове до встановлення такого пам’ятника, а ще декому з митців пам’ятник взагалі не сподобався – мовляв, така річ не є модерновою.

Сам пам’ятник планують встановити, за попереднім рішенням, у серпні цього року. Його висота сягатиме близько трьох метрів. Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев розповів, що скульптура буде не реалістичною, тому може бути незрозумілою для людей.

Головне фото – Високий Замок

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.