П’ятниця, 11 Жовтня, 2024

На Карпінського відновили вхідну браму

В історичній частині міста Львова відновили ще одні старовинні двері. Реставратори взялися за відновлення дерев’яних дверей будинку на вулиці Карпінського 19. Реставрація выдбулася  в межах міської програми співфінансування. ЇЇ  координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Більше на lviv-future.com.ua.

Як відбувалася реставрація?

Майстри успішно працювали із дубовою  брамою входу до будинку. Ними було виготовлена нова дверна ручка, реставратори зняли всі нашарування фарби та створили спеціальні вставки. Окрім цього спеціалісти своєї справи зайнялися відновленням втраченої частини різьби, фаситованих і звичайних вікон.  

Двері затонувати та покрили спеціальним водостійким лаком. Це зробили для того аби була видна природна структура дерева. Тепер у місті ще одні старовинні двері милуватиму око туристів та містян.

За словами Ярослава Пащака, який був відповідальним за виконання реставраційних робіт, брама до будинку була дуже пошкодженою. Головною частиною роботи було розчищати частини з втраченими елементами, створити та вирізати втрачені частини. Реставратори замінили невелику кількість матеріалів. Проте загалом робота була об’ємною  і складною. Вхідну браму реставрували протягом місяця. Робота є якісною, брама послужить ще не один десяток років. 

За словами директора ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчика, загалом вартість таких реставраційних робіт склала 59 995 ривень. Тоді як мешканці як внесок зібрали 17 998 гривень.

Із 2018 року у Львові діє Програма співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Завдяки цій програмі відновлюються важливі історичні елементи будинків.Брами і двері  мають не лише історичне значення а й використовуються за прямим призначенням. За програмою, 70% вартості реставрації оплачує міська влада, а лише 30% оплачують мешканці обраного на реставрацію будинку.   

Небайдужі до стану свого будинку львів’яни можуть стати учасниками програми із якісної та швидкої реставрації елементів дому, в яких вони живуть. Це дуже просто і легко. 

Які умови участі в програмі реставрації? 

  • Ваш будинок має бути у межах історичного міста Львова і його вік має бути не менше 80 років
  • Ваші сусіди мають спільно погодитися, що внесуть частку співфінансування : 30% від загальної вартості роботи
  • Якщо всі мешканці будинку готові взяти участь у Програмі, то представники ініціативи відправляють заявку у територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Львова. Також треба додати завірену копію поверхового плану будинку, де мешканці  зазначають потрібну браму чи дверів (заяву можна взяти в ЖЕКу , ОСББ).

Реставрування міста потрібне заради збереження і відновлення його справжнього істинного вигляду. Брами та ворота є однією із прикрас нашого міста. Часом можна побачити справжні шедеври, які реставратори очистили від недолугого покриття фарбою.  Свідомі містяни завжди будуть дбати про свій будинок, комфорт, красу  і затишок в ньому. Адміністрація міста завжди підтримує ініціативи із реставрації старовинних історичних об’єктів. Адже саме вони є найбільшою цінністю нашого міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.