П’ятниця, 24 Травня, 2024

ОСББ Стрийська 99А

В останні роки особливо актуальним для львів’ян стало питання функціонування ОСББ. Створені ще в радянські часи ЖЕКи вичерпали свій ресурс, показали себе як корумповані та бюрократичні структури. На зміну приходять управлінські компанії та ОСББ.  На відміну від керуючої компанії, ОСББ, як некомерційна організація, не сплачує 20% податку на прибуток. Хоча не всім ОСББ вдається впоратися з поставленими завданнями, в  першу чергу це пов’язано з тим, що, як і будь-яка робота, управління будинку вимагає повного занурення в процес. Не володіючи достатніми знаннями і досвідом в сфері фінансів, юриспруденції,технічних моментів, організації та управлінням  персоналом вони бояться брати відповідальність за стан будинку, інженерних мереж і прибудинкової території, вести бухгалтерію і роботу зі злісними неплатниками квартплати, заключати договори, комунікувати з місцевою владою .Якщо ОСББ керує людина без досвіду управління, а більшості мешканців квартир байдуже функціонування організації, то таке ОСББ рано чи пізно зникне, створить велику кількість проблем. Однак, якщо ОСББ керує молода, енергійна особа, яка має управлінський досвід,  то така організація діятиме ефективно. Прикладом ефективного ОСББ Сихівського району є ОСББ, що знаходиться у житловому комплексі “Еко-Дім”, що на вулиці Стрийська, 99А, пише lviv-future.com.ua.

Еко-дім

Новобудова по вул. Стрийська 99А була здана в експлуатацію у 2019 р. У новозбудованому будинку є 218 квартир (1-,2-, 3-х кімнатні квартири.  На території житлового комплексу є автостоянки, дитячий майданчик. Кожна квартира має автономне опалення. Здаючи новобудову власникам квартир, забудовник прагнув нав’язати власникам управляючу компанію, аби передати будинок з усіма недоліками мешканцям. Та мешканці 22 травня 2019 р. вирішили детально вивчити усю технічну документацію по будівлі та прийняти будинок у забудовника. ОСББ була зареєстрована як юридична особа 17 жовтня 2019 р. Головою ОСББ було обрано одного з мешканців будинку, підприємця, що має досвід управління персоналом. На відміну від керуючої компанії ОСББ, як некомерційна організація не сплачує 20% податку на прибуток.

Новостворене ОСББ зіштовхнулось з рядом проблем. Поряд з будинком не курсував громадський транспорт, мешканцям доводилось буквально по болоті добирались до Автовокзалу, аби сісти на потрібний автобус чи тролейбус. А восени та взимку це доводилось робити ще при відсутності освітлення. Голові ОСББ доводилось зустрічатись з представниками місцевої влади, аби вирішувати усі спірні питання. Так, довкола усього будинку 99А були встановлені доріжки з бруківки, лед-освітлення вздовж будинків Стрийська, 99А-103.Задля безпеки мешканців на території житлового комплексу вмонтовано понад 40 відеокамер (як зовні так і всередині). Біля будинку з’явилася зупинка громадського транспорту –  курсує маршрут №9. Аби машини не паркувались на бруківці, були встановлені антипаркувальні кулі. Дитячий майданчик огороджений і на ніч замикається на ключ. На автостоянках встановлена розмітка для паркування авто. Для зручності мешканців в будинку діє продуктовий магазин з терміналом для оплат. Неподалік знаходиться поштове відділення, аптека, кілька кафе. На території ОСББ є Wi-Fi зона. Смітники будинку огороджені та відмикаються лише за допомогою ключа (як для домофону). Запроваджене роздільне сортування сміття.   Було проведено часткове озеленення – посажено ялинку, туї, сакури та магнолії, за якими ведеться постійний догляд (добрива, полив). Посіяно газону траву.

Дитячий майданчик. 2020 р.

 На час новорічних свят центральна клумба, на якій розміщена ялинка, прикрашається новорічними декораціями та сотнями вогників. Обслуговуючий персонал ОСББ (три працівники) постійно прибирають під’їзди та територію житлового комплексу. Постійно проводиться ремонт каналізаційних труб, усувається затоплення підвалів, прочищаються дощоприймачі та каналізаційні колодязі. проходить дератизація, проводиться ремонт бруківки та багато іншого.

Наперекір багатьом проблемам

Незважаючи на те, що проведено великий обсяг робіт, ОСББ зіштовхується з новими викликами. Слід огородити територію житлового комплексу, оскільки чужинці вільно заходять на територію будівлі, залишаючи після себе пляшки, навіть вживані шприци. На автостоянках ставлять машини особи, які не являються жильцями комплексу. Не усі квартири комплексу заселені. Та робота вартує того. Житловий будинок є зразковим на районі, багато мешканців сусідніх будинків (особливо це стосується радянських будівель) приходять до ОСББ аби сфотографувати порядок, який панує на території. ОСББ тримається “на плаву” за рахунок активній громадській позиції мешканців будинку, яким не байдуже як і де вони живуть.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.