Четвер, 25 Квітня, 2024

Реконструкції “Фабрики повидла” у Львові – бути: ДАБІ нарешті дозволила розпочати відновлення приміщення

Вже найближчим часом у Львові має розпочатися реконструкція будівлі “Фабрики повидла”, про яку тут говорять вже багато років, пише сайт lviv-future, адже врешті власник будівлі отримав дозвіл на реконструкцію від ДАБІ. Тож вже зовсім незабаром тут постане потужний мистецький центр Jam Factory Art Center.

Отримати дозвіл на реконструкцію намагалися п’ять разів

Фото – проєкт реконструкції “Фабрики повидла”

Зауважимо, що вже декілька разів компанія, яка планує здійснити реконструкцію, намагалася отримати дозвіл від ДАБІ на реконструкцію. Однак тільки на останній – п’ятий – раз тут отримали довгоочікуваний дозвіл, який і дасть змогу розпочати відновлення будівлі. При чому, як розповіла директорка фабрики Божена Пеленська у коментарі “zaxid.net”, кожного разу компанії відмовляли через незначні причини. Наприклад, одного разу змінилися умови подачі документів, однак їх про це не попередили.

Також директорка фабрики розповіла, що вже найближчими днями компанія зможе розпочати реконструкцію приміщення фабрики. Пригадаємо, саму ж фабрику під створення арт-центру сучасного мистецтва відомий австрійський меценат викупив ще в 2015-му році.

Дещо про проєкт реконструкції “Фабрики повидла” у Львові: яким буде новий арт-центр?

Фото – проєкт реконструкції “Фабрики повидла”

Зауважимо, що і досі невідомо, якою буде вартість робіт з реконструкції будівлі. Сам проєкт реконструкції львівської “Фабрики повидла” було розроблено ще в 2016-му році однією австрійською компанією. Чиновники ж міської ради встановили містобудівні обмеження та умови ще в 2018-му році.

Після реконструкції на цьому місці постане чудовий мистецький центр, де будуть поєднуватися різні сектори мистецтва – музика, театр, тут працюватимуть кіно-майстерні та студійні майстерні, будуть проводити цікаві майстер-класи для художників, а також лекції для митців.

Проєктом передбачене облаштування тут просторів для кінопоказів, проведення театральних, музичних подій, мистецьких дитячих майстер-класів тощо.

А зі сторони вулиці Механічної планують добудувати до фабрики мінімалістичний куб – він повинен слугувати потім театральним простором. Планується, що виставковий простір буде мати рухомі стіни, а на території облаштують приміщення для комфортної кав’ярні та ресторану, а також крамницю та відпочинкові зони.

Львівська “Фабрика повидла”: історична значущість будівлі

Фото – львівська “Фабрика повидла” в радянський час

Якщо пригадати історію будівлі “Фабрики повидла”, то львів’янам відомо, що комплекс приміщень на вулиці Богдана Хмельницького, 124, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Їх було споруджено ще наприкінці дев’ятнадцятого і на початку двадцятого століття.

Раніше у приміщенні майбутнього мистецького центру діяв ливарний завод, якого було названо на честь засновника – “Кроник і Син”. Згодом, в радянські вже часи, цей завод переробили під фабрику повидла, однак потім фабрика занепала, а з початком двадцять першого століття приміщення колишньої фабрики почали використовувати художники.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.