Неділя, 13 Жовтня, 2024

Що треба врахувати під час пошуку житла від власника?

Тільки за приблизними даними, майже 20% жителів мегаполісів живуть в орендованих квартирах, і популярність цієї послуги на ринку нерухомості не здає своїх позицій. Більш того, якщо під час карантину продажі житла пішли дещо на спад, то оренда користувалася доволі високим попитом. Причому все частіше українці віддають перевагу угодам без посередників.

Правила вдалого пошуку житла в оренду

Якщо цікавить оренда квартир Львів від власника пропонує чимало цікавих об’єктів. Проте щоб вибраний об’єкт у результаті не розчарував і не довелось іти на компроміси, відмовляючись від важливих для себе речей, під час пошуку нерухомості слід врахувати ряд нюансів:

  • заздалегідь дізнатися середні ціни на квартири різної площі, в різних районах міста;
  • визначитися, де і як шукати житло;
  • реально оцінити свій бюджет.

Для того щоб не переплачувати за оренду житла, варто передивитися якомога більше оголошень, проаналізувати стан квартир, запропонованих для оренди, і ціни на них. Найлегше це зробити, скориставшись сервісом OLX, де зібрані тисячі пропозицій від власників з різних населених пунктів України.

До речі, цей же сервіс можна використати і як основне джерело пошуку потрібної пропозиції. Тут зібрана не тільки неймовірно широка база варіантів на будь-який смак і бюджет, але й одразу можна побачити фото житла, планування квартири, а отже, вдасться зекономити час на огляд кожного об’єкту.

Що слід запитати у власника до підписання договору?

Оренда житла від власника, минаючи агентства нерухомості, дозволяє суттєво заощадити обом сторонам угоди. Однак для того, щоб бути певним, що все законно, а також уникнути непорозумінь в майбутньому, ще до підписання документів слід обговорити з власником такі моменти:

  • чи є у нього право власності на житло (варто особисто подивитися на документ);
  • хто займатиметься ремонтом житла (узгодити всі побутові нюанси);
  • чи можна заселятися з домашньою твариною (якщо маєте такий намір);
  • як часто власник планує провідувати вас і чи буде заздалегідь попереджати.

Окрім того, ще на етапі огляду об’єкта слід перевірити справність усіх комунікацій, дверних замків, побутових приладів. Якщо все влаштовує і документи в нормі, можна підписувати договір оренди. Це можна зробити без залучення третіх осіб, однак для повного спокою краще укладати угоду в присутності нотаріуса.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.