П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Коли Львівська область вийде з «червоної зони»: прогнози експертів

Вже з наступного тижня Львівська область має всі шанси змінити червоний колір епідемічної небезпеки на помаранчевий чи жовтий. Більше на сайті lviv-future.com.ua. Такі прогнози пролунали від Київської школи економіки в ході онлайн-брифінгу за результатами «Аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання Covid-19».

В яких регіонів найвищі шанси?

Відповідно до показників Міністерства охорони здоров’я України, найбільша ймовірність покинути «червону» карантинну зону мають 4 регіони: Київська, Запорізька, Одеська та Луганська області. Водночас до «червоного» рівня епідемічної небезпеки ввійде Вінницька область. 

«Є вже хороша новина в тому, що, починаючи з наступного тижня, ми можемо побачити активний вихід регіонів з «червоного» рівня епіднебезпеки. Бачимо чотири основні регіони, які є найближчими кандидатами», – повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко. 

Хороші прогнози і для Львівської області. За словами Ганиченко, в останні дні Львівщина показує непогану стабілізацію щодо захворювання на коронавірус, тому має можливість додатися до претендентів на вихід з «червоної зони». 

Експерт додав, що стримуючим фактором для виходу із карантинних обмежень є недостатня кількість тестувань. Саме коефіцієнт виявлення випадків інфікування стабілізується в регіонах останнім серед ключових показників.

Водночас фахівці рекомендують регіонам не зменшувати темпи вакцинації від Covid-19, що допоможе тримати під контролем осінню хвилю захворювання.

За словами аналітикині Центру економіки охорони здоров’я KSE Катерини Кузьмінової, середні темпи вакцинації по країні –  250 тисяч щеплень за добу, що на 3% менше, ніж попереднього тижня. 

Також активно росте показник щеплення другою дозою (+61%), проте охочих на перше введення вакцини стає все менше. 

Найвищі темпи вакцинації показує Київська (35%) та Полтавська області (35%). Наразі «пасуть задніх» Чернівецька (22%), Волинська (20%) та Закарпатська області (17%).

Що прогнозує місцева влада? 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\35.jpg

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Орест Чемерис, епідемічна ситуація на Львівщині плавно стабілізується, захворюваність йде на спад, пише Дивись. Інфо.  Медики фіксують незначне зменшення госпіталізацій та кількості звернень на «швидку допомогу». Крім того, є невелике зниження показника добової кількості діагностованих випадків.

«Для нас є важливим показник, який відображає заповненість ліжкової мережі. І протягом останніх кількох днів динаміка госпіталізацій знизилася. Проте ми також відзначаємо той факт, що ця динаміка на сьогодні не є достатньо швидкою. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів, які хворіли під час цієї хвилі, спостерігають важчий перебіг хвороби, ніж у пацієнтів, які хворіли під час попередніх хвиль», – розповів Орест Чемерис.

Посадовець повідомив, що на Львівщині також збільшилися темпи вакцинації. Щеплення від коронавірусної інфекції за добу одержують до 20 тисяч людей. За умови збереження таких показників імунізації населення та дотримання всіх карантинних обмежень Львівщина до 2-х тижнів може вийти із «червоної» карантинної зони. 

Нагадаємо, що для того, аби регіон вийшов з «червоної зони», кожен із карантинних індикаторів має прийти в норму. Згідно з даними МОЗ станом на 16-е листопада, деякі індикатори визначення рівнів епідемічної небезпеки в області стабілізувалися, інші – ще ні. Зокрема, коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування та динаміка рівня госпіталізацій знизилася, однак завантаженість ліжок киснем та рівень ушпиталення хворих все ще перебувають у «червоній зоні». 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.