Основна мета Львівщини – забезпечити переміщених осіб, які вимушено виїхали, необхідним житлом. Наша мета – забезпечити достатнє житло переселенцям, які втратили своє житло через війну. Бо той притулок, який ми їм сьогодні даємо, тимчасовий. Йдеться про гуртожитки в навчальних закладах, загальноосвітніх школах та гімназіях, пише lviv-future.com.ua. Тому ми почали реалізовувати пілотні проекти будівництва житла для заробітчан по всьому місту.
“З огляду на це ми поставили собі за мету, наприклад, за 2-3 місяці побудувати перший каркасний будинок для переселенців у Дрогобичі”, – сказав Тарас Кучма.
Яке буде будівництво?
Ми обговорюємо реалізацію пілотного проекту будівництва 8 каркасних будинків для внутрішньо переміщених осіб. Створено робочу групу, яка провела перше засідання 26 квітня під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми. За словами голови громади, станом на сьогодні в Дрогобичі з першого дня агресії через військові дії РФ офіційно проживають понад 10 тисяч переселенців. За оцінками експертів і досліджень, 20-30% плаваючого населення готові постійно проживати в місті, де вони зараз проживають.
У першій пілотній новобудові буде вісім двокімнатних квартир. Площа квартири – 50 м2. Це кухня, дві кімнати та простора ванна кімната. Будинок будуватиметься бюджетно. Тому планується будівництво великого житлового комплексу подібного типу. Тим часом місто починає інші великі проекти – будівництво багатоквартирних будинків для трудових мігрантів. Вони готові залучити спонсорів та благодійні кошти від міжнародної спільноти, благодійних фондів тощо для виконання важливого завдання – масового будівництва житла для переміщених осіб.
Каркасні будівлі як альтернативне житло
Поки держава розробляє механізм і програму компенсації внутрішньо переміщеним особам за зруйноване житло, Дрогобич уже працює та готовий реалізувати пілотний проект будівництва перших каркасних будинків для постраждалих від війни.
“Ми добре усвідомлюємо, що навчання в навчальних закладах міста розпочнеться за кілька місяців, тому ми повинні звільнити ці заклади та надати альтернативні варіанти житла для тих, хто готовий залишитися з нами”, – сказав радник міського голови Дрогобича Андрій Балонь.
Перше робоче засідання було продуктивним – архітектори, фінансисти, економісти та представники будівництва обговорили багато технічних, фінансових, комунікаційних та інших важливих питань, пов’язаних із будівництвом житла. На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови Ігор Герман, заступник міського голови з питань виконавчої влади, виконавчий директор Володимир Коцюба та заступник міністра житлово-комунального господарства Роман Москалик.