За інформацією, наданою Львівською ОВА, від початку повномасштабної війни на Львівщину прибуло понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них понад 260 тисяч залишаються на території області.
Для частини переселенців облаштовують тимчасове житло в модульних містечках, які безкоштовно надав польський уряд. Поки що у Львові запланували три таких містечка, в одному вже заселились сім’ї. Це дає можливість розвантажити школи, садочки та інші місця, де розміщувались переселенці, створити для них кращі умови для перебування. Проте, ВПО в області забезпечуватимуть також більш надійним та довготривалим житлом. Більше на lviv-future.com.ua.
Викуп квартир у новобудовах
Львівська ОВА вже отримала пропозиції від забудовників на викуп для внутрішніх переселенців 1527 квартир. Ідеться про житло в новобудовах. Із них понад 200 помешкань уже повністю готові до заселення.
Як повідомив журналістам Zaxid.net заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера, ці квартири розміщені в різних містах області, зокрема, у Золочеві, Дрогобичі, Трускавці, Стрию, Буську, Червонограді, а також у самому Львові.
Викуплені будуть не всі, залежно від вартості квадратного метра від забудовників. Середня вартість – 500-600 доларів США за метр квадратний. Зараз очікують на законопроєкти Кабміну, відповідно до яких визначиться максимальна вартість житла для того, щоби можна було викупити більше квартир. Після цього місцева влада буде звертатися до забудовників щодо можливого такого викупу із верхньою межею ціни.
Перепрофілювання закладів соціальної сфери
Раніше в інтерв’ю Укрінформу голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що крім викупу квартир у новобудовах, адміністрація розглядає варіант перепрофілювання під житло закладів соціальної сфери: гуртожитків, санаторіїв, інтернатів, коледжів тощо.
На Львівщині нарахували 156 таких об’єктів, де можна поселити на довготривале проживання майже 15 тисяч людей. Для завершення будівництва таких об’єктів необхідно 1,8 мільярда гривень.
Львівська ОВА вже затвердила обласну Програму щодо об’єктів, які першочергово повинні бути відремонтовані, на загальну суму в 50 мільйонів гривень.
Будівництво нового житла
Розглядають також можливість будівництва нового житла. Зокрема, є пропозиції щодо 95 ділянок, з яких 20 уже мають електропостачання, водопостачання, водовідведення, газопостачання, дороги та містобудівну документацію.
Крім того, можливе будівництво котеджних містечок. Львівщина залучає представників бізнесу та міжнародні фонди задля комплексного вирішення питання житла для ВПО.
Щодо порядку розміщення ВПО, то діє постанова Кабміну від 2019 року щодо порядку взяття на облік і розміщення ВПО.
Додамо, мерія планує побудувати у Львові модульне містечко для вагітних жінок або жінок із новонародженими дітьми, які евакуювалися з небезпечних місць. Це будуть дерев’яні будиночки хостельного типу, адаптовані для потреб сім’ї.