П’ятниця, 29 Березня, 2024

Одна з найкоротших і найбагатших: вулиця Чернеча Гора у Львові

У Львові є чимало знаменитих коротких вуличок з багатою історією та цінними будівлями. Невеликі, проте затишні і надзвичайно красиві, вони, зазвичай, не привертають уваги туристів, однак заслуговують не менше уваги, ніж знаменита площа Ринок чи проспект Свободи, пише сайт lviv-future.

У цьому матеріалі ми познайомимо наших читачів з історією однієї з найкоротших вуличок Львова – вулиці Чернеча Гора.

Колишній лісок Алембеків

Сучасна вулиця Чернеча Гора знайома ще з кінця вісімнадцятого століття – тоді це був лісок Алембеків, який належав заможній міській родині Алембеків. Згодом мальовнича місцевість у північно-східній околиці Львова перейшла у власність родини Льоншанів і отримала назву Льоншанівка.

Ще з тих часів ця місцевість була доглянутою і приваблювала увагу львів’ян. З історії відомий факт про те, що у 1780-му році під час свого другого візиту австрійський імператор Йосиф ІІ навіть відвідав цю місцину – такою вже мальовничою та прославленою вона була у ті часи. З того часу ця територія отримала назву Кайзервальд, що у перекладі з німецької мови означає “імператорський ліс”.

Також пам’ять про приїзд імператора вшанували встановленням скульптури Міневри. Її установив тут Франциск Льоншан у 1781-му році. На жаль, до наших днів Міневра не збереглася, адже її виконали з крихкого пісковика. Пам’ятник спробували відновити у 1844-му році, однак приблизно у 1990-му році скульптура остаточно зруйнувалася.

Коли у місцевості проклали вуличку?

Коротенька вуличка у місцевості Кайзервальд була прокладена вже за радянських часів. Її проклали на вулиці Верхнього Корсо – так називалася невелика прогулянкова доріжка, де за польського періоду відбувалися різноманітні панські кінні прогулянки.

Назвали вулицю на честь Чернечої гори (Тарасової) у Каневі, де було поховано Тараса Шевченка.

Вулиця знаменита у наш час тим, що вона одна з найкоротших, а також тим, що тут практично відсутня житлова та промислова забудова. Єдиний “номер” на вулиці і, водночас, одна з найбільших принад Львова – Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького (знаменитий “Шевченківський гай”).

З історії львівської перлини

Мальовничий музей під відкритим небом на Чернечій Горі було засновано у 1971-му році заради порятунку пам’яток дерев’яної архітектури, предметів мистецтва та побуту усіх історико-етнічних груп західних регіонів України. Кожній з них присвятили окремий сектор – своєрідне мікросело. Так і склалося, що на території у понад 36 гектарів зуміли відтворити понад сотню цінних архітектурних пам’яток. Проте особлива гордість музею – це старовинні храми, збудовані у різні історичні періоди.

У наші дні музей “Шевченківський гай” у Львові вважається одним з найбільших музеїв під відкритим небом у всій Європі. Щороку тут – понад 150 тисяч туристів з різних куточків планети.

Ось така вона – вулиця Чернеча Гора у Львові, одна з найкоротших і одна з “найбагатших” за кількістю цінної архітектури, які можна побачити у знаменитому музеї.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.