Четвер, 25 Квітня, 2024

Містяни скаржаться на надмірний шум транспортних засобів і пропонують владі рішення проблеми: подробиці

У великому місті – багато машин і шуму. І хоч така проблема вже стала звичною для Львова, однак за її вирішення і досі ніхто не береться – днями на сайті Єдиних електронних петицій з’явилося звернення від містянина Станіслава Скачко, у якому автор не тільки розповідає про шум від транспортних засобів, а й пропонує варіанти вирішення проблеми, розповідає сайт lviv-future.

Про що йдеться в петиції і що пропонує львів’янин владі для подолання надмірного шуму в місті – читайте нижче.

Надмірний шум від автомобілів у Львові “суперечить європейським практикам”

Львів’янин зазначає, що суть проблеми не просто у величезній кількості транспортних засобів на дорогах нашого міста, які створюють надмірний шум через вихлопні труби, звукові та двигунові системи автомобілів та мотоциклів, а й у водіях, які часто-густо навмисно швидко розганяються та гальмують, роз’їжджаючи вулицями Львова на непомірній швидкості. Комусь, як то кажуть, “кайф” від швидкості та дрифту, а от “звичайним” мешканцям міста такий шум дуже заважає, особливо у вечірній та нічний час.

За словами львів’янина, це не просто не відповідає стандартам благоустрою міста, а й суперечить сучасним європейським практикам, запровадженим у великих населених пунктах.

Можливі варіанти вирішення проблеми – є: що пропонує містянин?

На думку автора звернення, місцева влада та правоохоронці можуть вирішити проблему, розробивши план дій з залученням відповідних департаментів, підприємств та комунальних установ стосовно:

  • Оперативної ідентифікації та виявлення порушників з їхніми транспортними засобами. Це може відбуватися за рахунок підключення спеціальних автоматичних шумометрів до відеокамер на вулицях міста, або ж за допомогою вибіркового патрулювання на тих ділянках, де зафіксовано найбільше скарг від мешканців (про скарги львів’янин пропонує повідомляти на окремих гугл-картах). “Злісних” порушників тиші автор пропонує реєструвати зі збільшенням відповідальності за кожне наступне порушення та навіть з можливістю конфіскації транспортного засобу аж до приведення шумових характеристик до норми;
  • Встановити штрафні санкції за перевищення шуму. Автор пропонує збільшені адміністративні штрафи за такі порушення і наводить до прикладу європейську практику, де водіїв заарештовують на 72 години з зобов’язанням компенсувати вартість евакуації та утримання на цей час автомобіля чи мотоциклу;
  • Встановити підвищені адміністративні штрафи за недотримання правил режиму тиші в місті, додати цілковиту заборону на нічні перегони чи “дискотеки” з використанням транспортних засобів у межах житлових забудов;
  • Створити окремі зони, призначені для перегонів, які б розташувалися подалі від житлової забудови.

Варто зазначити, що сучасні чинні санітарні норми визначають, що максимально допустимий рівень шуму для територій, що підлягають до житлових будинків, сягає 70 децибелів в денний час і 60 – у нічний.

Станом на 20 серпня петиція поки що не отримала жодного підпису. До кінця збору підписів залишається 60 днів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.