Субота, 7 Вересня, 2024

Першу українську електровантажівку випускатимуть у Львові

Представники компанії «CoolОn» відвідали Львів, аби знайти потужності для виробництва електричних вантажівок. Розглядали 2 ділянки з уже готовими виробничими приміщеннями. Уже в наступному році планують випускати перші електрокари. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Міська електровантажівка: в чому її «фішка»?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\4.jpg

За словами власника виробничої компанії «CoolОn» Віталія Бризгалова, команда інженерів та конструкторів зі Львова та інших українських міст понад 2 роки розробляла першу українську електричну вантажівку, пише ZAXID.NET. Спеціалісти ставили перед собою мету – зробити цей транспорт незатратним та економічно вигідним. 

«Основне, що стимулює людей розглядати електричні автівки – це економія. Тому розуміючи всі обмеження, які дає електричний транспорт – маленький запас ходу, висока вартість, ми розробили автівку, яка хоч трошки може нівелювати ці проблеми та буде вигідна бізнесу саме в містах», – пояснив представник компанії.

Зазначається, що цей електрокар є суто міською вантажівкою, яка не забруднює повітря в місцях найбільшого скупчення людей, водночас надає власнику авто велику економічну вигоду.

Вантажівки «CoolOn» обладнають одним або двома електричними двигунами потужністю до 120 кВт. За побажанням замовника авто може мати систему переднього чи повного приводу. 

Вантажівка здатна розігнатися до 90 кілометрів за годину, а її батареї вистачать близько на 300 кілометрів автошляху без підзарядки. Оскільки електрокар розрахований на пересування містом та в приміських зонах, його місткість складатиме до 3-х тонн. 

Також зазначається, що 80% від загальної комплектації вантажівки буде складатися із локальних компонентів.

Коштуватиме така міська електровантажівка близько 16 тисяч доларів. 

 «CoolОn» заходить до Львова

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\5.jpg

Запустити виробництва електрокарів «CoolОn» планує поблизу Львова. Наразі представники компанії розглядають 2 ділянки, на яких розташовані готові виробничі приміщення. Йдеться про ділянку у селі Мурованому біля Львова та про готові приміщення поблизу заводу «Fuijikura» в Підрясному. 

Випуск українського електрокара «CoolOn» збираються розпочати у 2022 році,  уже є потенційні замовники, які готові придбати міську вантажівку. До слова, якраз з 1-го січня виробників електричної техніки звільняють від ПДВ.

Спочатку планують створити 120 нових робочих місць. Надалі будуть збільшувати об’єми виробництва. 

«Ми плануємо масштабуватись до виробництва і розглядаємо Львів як основу для майбутнього зростання проекту. За 2022 рік плануємо отримати першу чергу виробництва, сертифікуватися і почати тестову експлуатацію до 300 одиниць і на 2023-й рік вийти у серійне виробництво», – розповів Віталій Бризгалов.

Якщо виробництво успішно працюватиме, то «CoolОn» не проти побудувати великий завод із орієнтацією на Європу із потужностями 20-50 тисяч одиниць щорічно та штатом до 600 людей. Бризгалов запевнив, що міська влада Львова висловила готовність у перспективі виділити ділянку під будівництво заводу електрокарів у промисловій зоні міста – на Сигнівці чи в Рясному. Для втілення цього масштабного проекту планують залучити 50 мільйонів доларів інвестицій. Орієнтовний час реалізації – 2024-2025 роки. 

Довідка

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\7.jpg

Компанія «COOLON MOTORS» заснована у 2014 році в Кривому Розі групою розробників електроніки, які поставили собі за мету розвиток технологій електричного приводу для автомобілів з нульовими викидами. З 2018 року розробники зосередилися на роботі над електротранспортом. 

Український електромобіль «CoolOn» – комерційна модель вантажопідйомністю 1,5 тонни. Має невеликі розміри: довжина – 5 м, ширина – 1,7 м, висота – 2,1 м. Характеризується модульною конструкцією, тобто на шасі монтуються різні типи кузовів. Залежно від потужності (54 та 81 кінських сил) демонструє різний запас ходу – 200 та 300 кілометрів відповідно. Коштуватиме така електровантажівка від 16 тисяч доларів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.