П’ятниця, 24 Травня, 2024

Професорську колонію, яку продає “Укрзалізниця”, у Львові зруйнувати не дадуть

Днями у мережі поширилася інформація про те, що “Укрзалізниця” виставила на продаж деякі будівлі в Личаківському районі міста, пише сайт lviv-future. Одна з них – історична Професорська колонія, комплекс з кількох кварталів, де на зламі дев’ятнадцятого-двадцятого століть тут будували вілли для місцевої знаті.

Так, залізниця планує продати будівлі на вулицях Вільде, 41, Чумацькій, 7, Ніщинського, 2. Це будинки, які зараз перебувають на балансі клінічної лікарні на залізничному транспорті. Їх стартова ціна, згідно з інформацією на Prozorro, становить майже вісім мільйонів гривень.

Всі ці споруди розташовані в доволі престижному на сьогодні історичному районі Львова з характерною низькоповерховою забудовою.

У Львівській міській раді відреагували на інформацію про продаж будівель і запевнили, що зруйнувати історичні споруди не дадуть. Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев також прокоментував ситуацію і розповів, що необхідно зберегти цінні історичні будівлі, їх характеристики та елементи планування, а також зелені насадження, які також мають свою цінність.

Водночас, у міській раді кажуть, що державні органи мають повне право на продаж нерухомості, що перебуває у їхній власності. Однак, розуміючи цінність цих архітектурних споруд, рекомендують зберегти пам’ятки і не руйнувати їх автентичність, а натомість відреставрувати, щоб зберегти їх в подальшому.

Зазначимо, що історичний комплекс з кварталів, який сьогодні називають Професорською колонією, свого часу населяла місцева інтелігенція. Свого часу в цьому районі було зведено чимало особняків та вілл, де мешкали відомі люди – Микола Вінграновський, Ірина Вільде, Євген Манишин та інша знать. Сьогодні це елітний район Львова зі своєю історією та архітектурною цінністю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.