Субота, 27 Квітня, 2024

Дивовижна Професорська колонія

У Львові є затишні місця, де можна відпочити від галасу, натовпів, метушні, зануритись у філософські роздуми, насолодитись архітектурою. Серед таких місць – один з елітних районів нашого міста – Професорська колонія, пише lviv-future.com.ua.

Будинки для інтелігенції та захмарні ціни на нерухомість

Професорська колонія, це не вулиця, а місцевість у Личаківському районі, розташована поряд з Шевченківським Гаєм. Будівництво споруд у зазначеній місцевості розпочалось у 1935 р. Роботи велись за проектами польського архітектора Тадеуша Врубеля та його львівських колег Леопольда Мартина Карасінського та Максиміліана Кочура. Будували споруди не вище трьох поверхів, у стилі конструктивізму. Фінансуванням будівництва займалось Товариство кредитування та будування працівників середніх та вищих навчальних закладів Львова. Першими мешканцями району стали професори Львівського університету. Саме через це нова місцевість отримала таку назву. На території колонії проживали такі відомі особистості як Микола Вінграновський, Ірина Вільде, Євген Манишин та багато інших. Частину будівель звели у 1950-х та 1960-х рр. Нарешті у 2000-х почали реставрувати старі будівлі та зводити величезні палаци. Старожили Професорської колонії жартують, що серед мешканців львів’ян одиниці. це й не дивно, адже багато старих будинків або земельні ділянки були викуплені бізнесменами. Ціни на нерухомість у цьому елітному районі Львова по-справжньому кусаються. За квадратний метр правлять від 2 до 5 тис. доларів США. 

Цьому є кілька причин – велика площа зелених насаджень, дуже мало автотранспорту, сусідство із Зеленим Гаєм. Будинок цього елітного району може стати справжнім раєм для письменників та поетів, які бажають аби їм не заважали творити.  Вулиці місцевості вузькі, дозволяють здійснювати лише односторонній рух, вимощені бруківкою.

Одна з вулиць Професорської колонії

Зберегти за будь-яку ціну

Серед вулиць, які охоплює Професорська колонія (або їх частину) можна назвати вулиці Ніщинського, Ірини Вільде, Чумацьку, Коцка та інші. Сьогодні, прогулюючись Професорською колонією можна побачити розкішні сучасні особняки, які схожі на казкові палаци та старі будинки, які потребують капітального ремонту.

Один із “старожилів” Професорської колонії

 Цього року мешканці Личаківського району активно обговорювали подальшу долю занедбаних будівель, які належали Львівській залізниці. Ширились чутки, що будинки знесуть, а на їх місці побудують багатоповерхові будинки або навіть готельний комплекс. Переважна більшість мешканців колонії виступали проти такої ідеї. Нарешті 30 липня 2021 р. виконавчий комітет Львівської міськради прийняв розумне рішення – заборонити будівництво на території колонії та руйнування історичних будівель. Професорська колонія має зберегти свій первісний вигляд, продовжувати залишатись елітним районом міста, яким хочеться прогулюватись, у якому хочеться жити. Адже мандруючи вулицями цієї території, ти неначе потрапляєш на вулиці затишного європейського містечка. Хоча усе покаже час. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.