Четвер, 18 Квітня, 2024

Забутий табір на вул. Тракт-Глинянський

Кожне велике місто з часом кардинально змінюється – зникають старі підприємства, житлові будинки, території громадського користування (майданчики, парки). На їх місце приходять нові об’єкти. Людям похилого віку залишається лише згадувати про те, що не вернути, поринати у ностальгію, розглядаючи старі фото. Саме таким об’єктом який у 2009 р. розчинився у минулому, залишився піонерський табір, що знаходився за адресою – вул. Тракт Глинянський 55, пише lviv-future.com.ua.

Територія відпочинку

У радянську добу за вказаною адресою був збудований піонерський табір, де відпочивали діти працівників львівських підприємств, та загалом малеча з усього міста. Околиця міста, мало автомобілів, мальовнича природа, чудовий краєвид. Усе вказувало на тиху атмосферу, зручний доїзд. Згідно з історичними документами, на перехресті вулиць Козацька та Табірна у добу Козаччини розташувались табори військ Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка, які кілька раз брали саме місто в облогу.

На території табору розташовувались як деревяні так і цегляні будинки. Функціонувала столова, приміщення для адміністрації та вихователів, спортивний майданчик. Територія табору по периметру була огороджена металевою сіткою, центральний вхід знаходився на вул. Табірній. Територію охороняв сторож. На території табору росла величезна кількість фруктових дерев – яблуні, сливи, груші, вишні. Після вмивання (рукомийники знаходились як у приміщенні так і на відкритому просторі) діти снідали, далі проводили відпочинок у різноманітних іграх, турнірах, змаганнях.  

Новобудови

В роки Незалежності місцева влада не спромоглась перепрофілювати заклад на санаторій чи щось подібне. З кожним роком становище будівель погіршувалось – ванадали та місцеві хлопчаки через лази у сітці проникали на територію табору, били вікна, нищили перекриття та інше майно. Неодноразово у будинках ночували бомжі та алкоголіки, а літній сторож просто не міг справитися із ситуацією, не втручався, оскільки побоювався за власне життя та здоров’я. Що сторожу чудово вдавалось, так це переслідувати місцевих школярів, які проникали на територію табору, аби назбирати яблук та інших фруктів. Табір став схожим на примару. 

Сьогодні, можливо, будівлі занедбаного табору стали б у пригоді кіношникам для зйомок чергового молодіжного хорору. Оскільки для відновлення зони відпочинку потрібно було чималі кошти, а значить – інвестор. Такого не знайшлось і у 2009 р. будівлі табору (точніше те, що від них залишилось) позносили, а на місці табору почали зводити багатоповерхівки. 

Багатоповерхівки на місці табору

Поряд з багатоповерхівками збудували дитячий майданчик. Територія огороджена від усіляких «непроханих гостей». Звичайно для більшості мешканців прилеглих до табору вулиць, сусідство з територією-примарою було м’яко кажучи некомфортним. Поряд з новобудовами, на місці табору з’явились магазин, заклад сімейної медицини. Табір залишився у пам’яті лише старожилів району, яких щороку стає все менше й менше.  

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.