Субота, 20 Квітня, 2024

Маріупольська, Сліпака та Ґарета: які назви можуть з’явитися у львівських вуличок

Останнім часом у Львові активно займаються питаннями декомунізації та викорінення будь-яких натяків на те, що місто може бути причетним до країни-агресора чи її здобутків, розповідає сайт lviv-future. Як виявилося, у нашому місті аж до сучасності кілька десятків вуличок носили назви на честь російських діячів науки та культури. 

У зв’язку з цим, у Львівській міській раді зареєстрували громадську ініціативу про перейменування частини вулиць громади, названі на честь російських топонімів чи діячів науки та культури. Коротку історію вуличок, які збираються перейменувати найближчим часом, ми розповідали у попередньому матеріалі.  

Якими можуть бути назви у львівських вуличок, які дотепер носили проросійські назви? 

Чимало вуличок з проросійськими назвами розташувалося саме у Личаківському районі міста. Наведемо кілька прикладів того, як їх можуть наректи у майбутньому: 

  • Вулиця Козланюка може стати вулицею Маріупольською – на честь героїв, які сьогодні до останнього виборюють українське місто від атак окупантів. До слова, саме таку назву вулиця носила у минулому (1946-1966-ті роки); 
  • Вулиця Льва Толстого може отримати назву на честь Павла Скоропадського – видатного українського гетьмана, військового, громадського та політичного діяча; 
  • Вулиця Антона Чехова уже має два варіанти перейменування: на Джорджа Орвела (британського письменника, який виступав проти комунізму, прирівнював його із нацизмом) або на Джонса Ґарета (західний журналіст, який першим розповів світові про страшний Голодомор в Україні); 
  • Вулиця Академіка Павлова може стати вулицею Маркіяна Іващишина – український громадський, культурний та політичний діяч, один з керівників “революції на граніті”; 
  • Вулиця Короленка може стати вулицею Василя Кука (головнокомандувач УПА з Львівщини) або Василя Сліпака (відомий львівський співак, учасник Революції гідності та бойових дій на сході країни). Такі ідеї висунули через те, що на вулиці розташований Будинок Воїна. 

Деякі львівські вулички можуть повернути свої старі назви, які носили до приходу радянської влади до нашого міста. Так, наприклад, пропонують повернути стару назву вулиці Россі, яка довгий час називалася Вітряковою. 

В інших районах Львова також виявили вулички з проросійськими назвами. Над їх зміною також активно працюють – результати роботи зможемо довідатися зовсім скоро. Проте одне можна стверджувати точно: вони носитимуть імена видатних українців. 

Коли позбудемося проросійських назв? 

Перейменувати львівські вулички, які дотепер носять назви російських діячів науки та культури, планують найближчим часом. У міській раді вважають, що це потрібно зробити вже у травні, і приурочити “оновлення” назв вулиць до відзначення Дня міста.  

Поки у Львові продовжує активну роботу спеціальна комісія, яку очолює перший заступник міського голови. Запропонувати власні аргументовані варіанти нових назв для львівських вулиць можна у коментарях до допису Юрія Лукашевського. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.