Четвер, 25 Квітня, 2024

Вишуканий готель на місці тортур та масових страт

Якщо погортати сторінки Інтернету на рахунок містичних місць у Львові, то серед таких місць можна знайти Світовидове поле, Лису Гору, Личаківський цвинтар та звісно ж Цитадель. У роки Другої світової війни Цитадель була перетворена на табір для військовополонених, де загинули десятки тисяч осіб. Сьогодні у приміщенні Цитаделі функціонує фешенебельний готель. Далі на lviv-future.com.ua.

З чого все починалось

Цитадель проектувалась як військово-оборонний комплекс, який був побудований на широкому плато узгірї, у 1851-54 рр., під керівництвом австрійського генерала В.Гаммерштайна. Серед архітекторів, які зводили будівлю, можна знайти Хрістофа Реззіга та Йосифа Вандружку. В укріпленнях знаходились військові гарнізони, артилерійські підрозділи. Комплекс складався з казарм, фортів-бастіонів, чотирьох круглих веж. Споруди були оточені ровами та валами. До складу Цитаделі входили також плац, господарські будівлі, стайні для коней. Не дивлячись на те, що Цитадель зводилась за останніми словами фортифікаційної техніки, як потужна фортифікаційна споруда, наступальна зброя розвивалась так швидко (особливо артилерія), що комплекс втратив своє значення. Його використовували як казарми та як в’язницю. У листопаді 1918 р. Цитадель, де розташовувались польські підрозділи, штурмували українські підрозділи. 

Шталаг-328

У червні 1941 р. до Львова вступили німецькі війська. Розпочались арешти, примусове вивезення робочої сили до Німеччини, розстріли. Ті, хто вважають, що нацисти стали визволителями від більшовизму, ті глибоко помиляються. Адже нацисти керувались расовою теорією, згідно з якою панівною расою були вони, арійці. Словяни ж рахувались взагалі другосортним елементом. Частину слід було просто винищити, частину – перетворити на рабів.

Нацисти створили у Цитаделі концентраційний табір, де утримували радянських військовополонених. Комісарів, євреїв одразу ж знищували. В’язнів було так багато, що вони жили у страшній тисняві. Згідно спогадів очевидців, серед військовополонених лютував голод – нещасні вищипували усю траву, обгризли акації. До перших заморозків в’язням заборонялось перебувати у будівлях – вони весь час знаходились на відкритому просторі, під дощем та вітрами. Багато в’язнів хворіли і без надання медичної допомоги помирали. На сніданок в’язні отримували 100 гр. хліба з домішками тирси, на обід – суп з овочевих відходів, на вечерю – кип’ячену воду та 50 г “тирсового хліба”. При такому харчуванні, в’язнів змушували працювати.  У приміщенні Цитаделі в’язнів катували та нещадно били,розстрілювали. Концентраційний табір, або Шталаг-328 що функціонував у Цитаделі, забрав життя понад 140 тис. військовополонених. Серед його бранців були не лише громадяни СРСР, а й італійці, поляки, французи. Концтабір увійшов до десятка найбільших концтаборів Третього Рейху. У рові біля вежі №8 військовополонених розстрілювали та просто спалювали.  

Цитадель в роки Другої світової війни

На місці “вежі смерті”…готель?

У 1944 р. концтабір було ліквідовано. В радянський період Цитадель знаходилась у військовому відомстві, а у 1990-х рр. її було передано до підприємства “Електрон”. Приміщення Цитаделі були занедбані, як і територія, на якій вони знаходились. Далі на території Цитаделі знаходились різноманітні установи – книгосховище бібліотеки ім. В.Стефаника, “Електронбанк”.

Багатьох приголомшила новина, що у моторошній “вежі смерті” у 2009 р. було відкрито фешенебельний готель “CitadelInn”, з казино, рестораном. Це попри те, що під час будівельних робіт та прокладанню кабелів, на території Цитаделі була виявлена величезна кількість людських решток. У самій “вежі смерті” люди помирали у страшних муках, їх знищували. 

Ресторан у приміщенні Цитаделі

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.