Неділя, 28 Квітня, 2024

Дрогобицьку солеварню, найстаріше підприємство Східної Європи, реанімують

На Львівщині знаходиться одне з найстаріших підприємств Східної Європи – Дрогобицька солеварня, розповідає сайт lviv-future. Днями стало відомо про те, що невдовзі солеварню мають реанімувати, адже у Фонді державного майна України нещодавно визначили, хто ж стане переможцем конкурсу на посаду нового директора Дрогобицької солеварні.

Після представлення нового директора (а ним став юрист з Дрогобича Олег Петренко) виступив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, який розповів про те, що це лише початок відновлення найстарішого підприємства Східної Європи.

За відродження солеварні вболіває вся дрогобицька команда

Навколо новообраного директора солеварні об’єдналася чимала команда місцевих чиновників – Ігор Чава, Алла Гладун, Олег Дукас, які сподіваються на якісні зміни. В першу чергу, ці зміни мають стосуватися збереження не тільки визначної пам’ятки архітектури, а й промислу на Львівщині та в Східній Європі.

На плечі нового директора також лягає розвиток солеварні як важливого туристичного-культурного центру. Варто зауважити, що громадськість звернула увагу на об’єкт тоді, коли в листопаді 2019-го року Дрогобицьку солеварню внесли до списку на приватизацію. До цього солеварня належала Міністерству аграрної політики. Тоді розвиток подій міг бути наступним: солеварню просто б віддали “з-під молотка” на забудову.

Нововиявлену пам’ятку архітектури “помітили” лише в 2019-му році

Власне, тільки тоді, коли пам’ятку внесли до списку на приватизацію, громадськість “підняла на вуха” чиновників і одразу ж від імені Львівської обласної державної адміністрації було звернення до уряду та депутатів. Після цього територію самого об’єкту було описано і подано на реєстрацію як пам’ятку археології. При цьому деякі об’єкти на території солеварні пропонували віднести до пам’яток місцевого значення, а саму територію підприємства до пам’яток національного значення.

І старання таки дали свої результати – на початку весни 2020-го року таки передали Дрогобицьку солеварню до Фонду державного майна, а вже в квітні-травні в обласній державній адміністрації було створено спеціальну робочу групу, яка б мала напрацювати стратегію розвитку підприємства. До складу робочої групи потрапили архітектори, музейники, громадські діячі тощо.

Дрогобицький солеварний завод: історичні відомості

Саме дрогобицький солеварний завод сьогодні вважається найстарішим солеварним підприємством в Україні і також одним з найстаріших таких підприємств Східної Європи. Перша згадка про те, що в Дрогобичі добували сіль, належить ще до далекого 1390-го року, а в історичних документах можна побачити дані про те, що безперервно солеварня працює ще з далекого 1250-го року, однак історики кажуть, що ця цифра не має під собою жодної основи. Натомість історики впевнено стверджують, що першу згадку про солеварню в Дрогобичі можна вважати XIV століття.

Впродовж багатьох століть саме завдяки Дрогобицькій солеварні відбувався розквіт самого міста на Львівщині, адже багато століть підприємство постачало сіль до всіх куточків країни. Працює солеварня і в наші дні, однак потребує уваги чиновників.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.