Вулиці у місті Львові мають різну історію, їхні назви мінялися протягом різних історичних періодів. Одні вулиці зникали зовсім із карти, а інші з’являлися. Місто протягом різних етапів свого розвитку збільшувалося, розвивалося. Вулиці часто ставали ширшими або вужчими, продовжувалися. Це було зумовлено тим, що Львів був окупований різними державами, проходили дві світові війни, які зачепили розвиток Львова, місто було частиною УРСР. Далі на lviv-future.
Одні вулиці є доволі старими, а інші мають зовсім коротку історію. Деякі вулиці тягнутися кілометрами, а інші мають всього лиш кілька метрів довжини. Одні вулиці забудовані лише радянськми будинками, а інші вражають своїм унікальним архітектурним ансамблем. Деякі вулички мають затишні внутрішні дворики із клумбами, а інші масивно забудовані, вони мають лише зовнішнє подвір’я.
Центральні вулиці у Львові є найбільш популярними серед туристів. Адже саме вони є найдавнішими історичиним локаціями у місті. Більшість із цих вулиць є доволі малими і короткими. Але серед історичних вулиць є також і дуже вузькі вулиці. Сьогодні ми розповімо вам про цікаві локації у Львові: чотири найвужчі вулиці у місті Лева.
Вулиця Нижанківського і її походження
Однією з найвужчих вулиць Львова є вулиця Нижанківського. Вона розташована в історичній частині міста Львова. Ця вулиця сполучає площу Галицьку та вулицю Князя Романа. В найвужчому місці її ширина становить 3.5 метрів. Це цікава локація для туристів, фотографів.
Першою назвою вулиці Нижанківського була “Крива Сліпа”, ця назва була зафіксована ще у 1828 році, на початку XIХ століття. Коли 1871 році відбулося масове перейменування вулиць, то ця вулиця стала називатися Кривою. Коли Львів був окупований Німеччиною, то ця вулиця отримала назву Круммеґассе. Лише 1944 році вулиці повернули довоєнну назву.
На початку XX століття частина вулиці мала назву Бурлярда. Назва походить від прізвища засновника притулку, який розраховувався лише на бідних людей. Цей притулок знаходився на однойменній вулиці.
Після листопада 1941 року цю вулицю називали Гандельштрассе. Саме тоді була німецька окупація. Після липня 1944 року вулиці повернули довоєнну назву. За періоду СРСР у 1950 році її перейменували на вулицю Бойка. Іван Бойко був радянським офіцером-танкістом, двічі Героєм Радянського Союзу.
У 1963 році до вулиці Бойка приєднали невеличку вуличку Криву. Це була ділянка сучасної вулиці Нижанківського від колишнього провулку Бордуляка до площі Галицької. Після того, як Україна здобула свою незалежність, у 1992 році вулицю Бойка перейменували на вулицю Нижанківського. Остап Нижанківський – це український композитор, громадський діяч, священик.
Цією вуличкою можна вийти до пам’ятника Володимиру Івасюку. Він був відомим українським митцем. Його творчість завжди буде популярна серед молоді.
Часом на цій вулиці розташовуються справжні мистецькі проекти: стіни будинку розписують рядками віршів українських відомих поетів, художники розмальовують стіни різними тематичними композиціями.
Вузька вулиця: найвужча у Львові
Вулиця Вузька в ширину сягає лише 3 м. Вона є найвужчою у місті. Ця вулиця знаходиться у Личаківському районі. Вона сполучає вулиці Миколи Вороного і Коперника. Назва Вузька цій вулиці дана після 1892 року. На місці цієї вулиці був земляний вал, який був насипаний ще у 1683 році під керівництвом Яна Беренса. Лише перед першою світовою війною на залишках валу почали зводити будинки. За польського періоду вулиця називалась Wąska. А за радянського періоду назва вулиці була Вонзка.
Стіни будинків на вулиці часто спотворюють різними графіті, фарба із будинків злазить. Це часто сприймають за цікаву локацію фотографи урбаністи.
Староміська вулиця в історичній частині Львова
Вулиця Староміська є невеликою вулицею у Шевченківському районі міста Львова, в історичному центрі. Вулиця має ширину 4 метри. Сполучає вона такі вулиці: Торгову та Лазневу. До 1871 року містяни знали її як вулиця Вузька. Після 1871 по 1946 роки вона отримала назву Гуся. У періоди після 1946 по 1963 роки вулиця називалася Гусячою. Лише після від 1963 року, вона отримала сучасну назву — вулиця Староміська. На вулиці були затишні острівці із деревами, які влітку часто рятували містян від спеки. Часто вулицю сприймають як своєрідний невеликий сквер. Неподалік вулиці можна побачити стару радянську скульптуру у вигляді кам’яної дівчини.
Четверта найвужча вулиця у місті Львові – вулиця Ліста
Ще одна вузька вулиця у Львові має назву Ліста. Її мінімальна ширина 4.5 метри. Із XVIII століття ця вулиця носила назву Ковальська. А під час першого масового перейменування львівських вулиць у 1871 році отримала назву вулиця Лінде. Ця назва пов’язана із польським вченим-мовознавцем Самуелем Лінде.
Коли Львів був окупований нацистами, після листопада 1941 року по липень 1944 року вулиця називалась вулицею Бухенґассе. За радянських часів із 1950 року її називали вулицею Руднєва. Але якого Руднєва? Тут є сумніви. Є версія, що на честь російського адмірала Всеволода Руднєва. А за другою версією — на честь Семена Руднєва. Він був комісаром партизанського загону Сидора Ковпака. Назва вулиці в честь Ференца Ліста стала з’явилася аж у 1991 році. Названа в честь угорського композитора.
Вулиця відома своїми особливими будинками. Різні архітектурні рішення в будинках чітко виражають відмінні один від одного епохи, коли були побудовані будинки. Вуличкою можна прийти до центру міста Львова. Це не дуже популярний маршрут серед містян, але цією вулицею люблять бродити туристи із різних міст України та із інших країн.
Вулиці Львова в центрі є важливими історичними частинами міста. Маленькі і вузькі вулиці є популярними локаціями серед туристів, фотографів із різних країн світу. Вони створюють своєрідну атмосферу затишку. У тих вуличках важко загубитися, але мандруючи маленькими вулицями відчуваєш себе наче в справді мініатюрному європейському місті. Маленькі дворики із широкими балкончиками, дерев’яними сходами та високими деревами всередині створюють своєрідне відчуття тепла в душі. Тут кожен відчує себе наче вдома.