Напередодні свята Миколая у комунальному підприємстві “Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова” відкрили операційну з інноваційним надсучасним обладнанням. Мова йде про відреставровану лапароскопічну операційну, де встановлено унікальне для України обладнання — лапароскопічну стійку в максимально-доступній комплектації. Це обладнання дозволяє проводити весь спектр мініінвазивних операцій дітям будь-якої вікової категорії. Таку інформацію надали у прес-службі ЛМР.
Як інформує “lviv-future“, загальна вартість цього проекту складає приблизно 7 мільйонів гривень, зокрема ремонтні роботи обійшлись у 450 тисяч гривень. Головний лікар Міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт повідомив, що унікальне устаткування надали дитячому медзакладу Львова в рамках співпраці з лікарнею SickKids, SickKids Foundation (м. Торонто, Канада). Вартість цього лапароскопічного обладнання — понад 120 тис. євро. Дмитро Квіт також розповів, що нова операційна – це спільна робота інвесторів, благодійників та міського бюджету. З його слів, за інформацією працівників компанії Kalr Storz, така комплектація лапароскопічної стійки є єдиною на території України, і навіть більшість клінік сусідньої Польщі не мають такого обладнання.
У нову операційну благодійники закупили унікальну лапароскопічну стійку в максимально-доступній комплектації, яка дозволяє проводити мініінвазивні оперативні втручання дітям будь-якого віку. Зо допомогою цієї лапароскопічної стійки можна виконувати весь спектр ендоскопічних втручань у новонароджених та у дітей старших – від операцій в черевній порожнині та позаочеревинно, операцій в грудній порожнині до ендоскопічних операцій на головному мозку. Що є важливим – це обладнання підігріває газ, що для дитини є життєво необхідним — у часі операції дитина не втрачає температуру тіла.
Комплекс обладнання є найсучаснішим, який тільки існує на сьогодні у цій сфері медицини. Ця малоінвазивна технологія дозволяє робити невеличкий надріз — настільки, наскільки потрібно у конкретній ситуації, і ні на міліметр більше. У цій операційній можна проводити хірургічні втручання діткам від перших днів життя, навіть недоношеним, і до 18 років. Станом на ці дні за допомогою такого обладнання вже проведено близько 40 операцій. Фахівці у дитячій лікарні на вул. П. Орлика зазначають, що протягом року зможуть проводити до 400 таких операцій.