Субота, 27 Квітня, 2024

Цікаві факти про Музей пивоваріння у Львові

Історія Львова оповита багатьма легендами, які дійшли і до наших часів. Це місто, у якому звичайні речі обростають таємничими історіями й стають важливими елементами культури й мистецтва. 

Одним з них, повідомляє сайт lviv-future, є Львівський музей пивоваріння або “Львіварня” — перший і єдиний в Україні музей, присвячений пивоварінню та історії пива. Музей відкритий кожного дня з 10:00 до 19:00 години. 

Історія Львівського музею пивоваріння

Львівський музей пивоваріння створений чотирнадцятого жовтня 2005 року у Львові з нагоди святкування двісті дев’яностої річниці Львівської пивоварні, яка є найстарішим в Україні виробником пива. Тоді ж організували першу експозицію про історію пивоваріння. 

C:\Users\smail\Desktop\b860054b-75b3-4832-9baf-4027ad9312c7.jpg
Фото: Львівський музей пивоваріння /Українська правда

Цікаво, що тогочасне приміщення музею пивоваріння було розташоване у напівпідвалі заводу. Виставка демонструвала різні знаряддя праці пивоварів — від давніх часів до теперішніх, а також колекції пивних бочок, пляшок та багато інших цікавих речей.

Проте вже у 2013 році музей зачинили на реставрацію, яка тривала чотири роки. І вже третього червня 2017 року відбулося відкриття оновленого музейно-культурного комплексу під назвою “Львіварня”. 

Над реконструкцією музею працювала велика команда з дизайнерів, істориків і звісно ж експертів з пивоваріння. Сучасна площа музею має дві тисячі метрів квадратних і вміщує близько п’ятисот людей. 

“Львіварня” — історія про пиво і не тільки 

Загалом, “Львіварня” відіграє мультимедійну роль у культурному житті міста: це й музей про історію пива, Львова та відомих львів’ян. Це й арт-простір зі сучасним українським мистецтвом і чудовим туристичним місцем з незвичайним дизайном та неймовірним хмільним ароматом і смаком. 

C:\Users\smail\Desktop\e5317c07-bf58-4203-b975-4ff2853849ee.jpg
Фото: Музей пивоваріння /itinery

Відвідувачі музею мають змогу зазирнути у минуле традицій пивоваріння та спробувати пиво з унікальною давньою рецептурою, за якою цей хмільний напій варять з 1715 року. І справді, локація “Львіварні” є однією з найбільш популярних серед туристів міста. 

Виставка музею нараховує близько двісті експонатів, найдавніший з яких — це оригінал грамоти пивовара 1796 року. Цікаво, що історію пива розповідають, починаючи з Древнього Єгипту, оскільки пиво було створене ще десять тисяч років назад. Також є багато сучасних ігрових та інтерактивних експонатів: живі гравюри, відео-проєкції, 3D зображення тощо. 

C:\Users\smail\Desktop\b919759b-e4b4-452a-8de6-9efc9a88c731.jpg
Фото:Музей пивоваріння /itinery

На другому поверсі можна побачити та дізнатися про сучасний процес варіння пива, а також створити власний оригінальний сорт пива. 

Третій поверх “Львіварні” присвячений надзвичайно просторому арт-центру на триста відвідувачів для мистецьких подій. Там відбуваються змінні виставки сучасних митців й концерти. Інша зона це два конференц-зали на сто і п’ятдесят людей для різних форумів. Дизайнери інтер’єру цього поверху “Львіварні” створили надзвичайно цікаву дерев’яну стелю з більш як десятка тисяч пивних діжок. 

C:\Users\smail\Desktop\ba0afb6d-9dbf-43fc-8942-27d9ab31484e.jpg
Фото: Львівський музей пивоваріння /Українська правда

У комплексі музею проходить дегустація пива з різних видів свіжозвареного пива: “Львівське 1715”, “Львівське Dunkel”, “Львівський Білий Лев”, “Robert Doms” та інші. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.