Вівторок, 19 Березня, 2024

Проблема вуличного освітлення у Львові

У розвитку Львова, як і інших міст світу є дві тенденції – позитивна та негативна. Позитивна – поява нових багатоповерхових будинків, ремонт дорожнього покриття та пам’яток архітектури, розвиток IT-галузі, інші.  Негативна – проблема паркування, величезні затори, вуличне освітлення. lviv-Далі на future.com.

Найкраща ситуація у Центрі

За даними всеукраїнського соціологічного опитування, проведеного групою “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, більше половини львів’ян позитивно оцінюють стан вуличного освітлення у місті. Оцінку “відмінно” поставили лише 4% респондентів. Зокрема 5% опитаних оцінили ситуацію як погано, а 2% – взагалі жахливо.

Наведені результати соцопитування показують, що проблема дійсно є. Згідно із звітів ЛКП “Львівсвітло” щодо діяльності за 2020 р., в обслуговуванні організації перебуває 32729 світильників та 13820 опор. Загальна протяжність мереж становить понад 1000 км. Дві аварійно-диспетчерські служби стежать за тим, щоб не було несправностей у мережі.    

Якщо проаналізувати думки львів’ян та звіти служб, то найкраща ситуація з освітленням у центральній частині міста – добре освітлені усі вулиці, пам’ятки архітектури, адміністративні будівлі. Натомість на периферії ситуація значно гірша – значна частина світильників – застарілі моделі, вуличне освітлення вмикають несвоєчасно. Мешканка вул. Тракт Глинянській, Олена, стверджує, що восени 2021 р. пізно поверталась додому і на ділянці, де до Тракту прилягає вул. Яричівська, ледь не зламала ногу, оскільки через погане освітлення не помітила вибоїну.

Якщо влітку проблему вуличного освітлення ще можна “здужати”, то восени та взимку, коли надворі швидко спускаються сутінки, а вулиці перетворюються на ковзанки, якісне освітлення може врятувати життя та здоров’я.

Львів’яни також наголошують на тому, що ділянки з поганим освітленням – справжній рай для зловмисників. Адже у темряві злочинець зможе легко атакувати жертву, не переживаючи за те, що буде ідентифікованим.  

Справжнім випробуванням для вуличного освітлення є сильний вітер та буревії, від яких останнім часом Львів по справжньому потерпає. Внаслідок значних обривів електромереж цілі райони поринають у темряву.  У жовтні 2020 р. в ЗМІ промайнула інформація про те, що від суцільної темряви страждали мешканці Сихівського району.

Вулиця без освітлення

Систематична профілактика та нові технології

Експерти з енергетики та громадські активісти стверджують, що з часом проблему вуличного освітлення у Львові можна буде вирішити. Потрібна лише послідовна, безперервна робота. Слід постійно моніторити ситуацію, виявити найбільш проблемні ділянки. Працівники “Львівсвітло” стверджують, що уся інформація щодо освітлення на вулицях Львова відстежується в режимі “онлайн” за допомогою комп’ютерів.

Керівництво “Львівсвітла” стверджує, що протягом 2008-2009 рр. у місті проходила комплексна заміна світильників – встановлювали натрієві. Згодом почали поширюватись світлодіодні. Експерти стверджують, що освітлення на львівських вулицях повинно бути не лише якісним, але й енергозберігаючим. Тут у пригоді стануть LED-світильники, сенсорні прибори. Останні можуть включатись лише якщо датчики зафіксують пересування людини або автівки.

У 2019 р. стало відомо, що на вулицях Стрийська, Кульпарківська, Городоцька, Личаківська, Шевченка встановили ліхтарі розумного освітлення “Smart Light”. На Стрийській встановили найбільше світильників – 175 одиниць. У кожному світильнику можна регулювати яскравість та відстежити споживання електроенергії. За підрахунками фахівців, вартість заміни одного світильника з опорою становила приблизно 70 тис. гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.