Четвер, 25 Квітня, 2024

Розпочався ямковий ремонт львівських доріг

З початком відлиги на львівських дорогах утворилися ями, що створюють незручності водіям, пише lviv-future.com.ua. Проте у мерії заявляють, що комунальники вже розпочали ямковий ремонт доріг.

Насамперед ремонтують гостроаварійні ями

Починаючи з минулого тижня ямковість на дорогах ліквідовували з використанням гарячого асфальту. Цього тижня, зважаючи на погодні умови, ями почали «латати» за допомогою холодного асфальту. Як наголосила заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства ЛМР Ірина Маруняк, зараз насамперед ремонтують гостроаварійні ями, глибиною понад 4 см, аби запобігти дорожньо-транспортним пригодам та максимально зберегти дорожнє покриття.

Посадовиця пояснює, що ями утворюються через зміни температурного режиму: розтоплений сніг потрапляє у шпаринки асфальту, а потім, коли є заморозок, лід в асфальті утворює тріщини та ями.

Ремонт проводять за попередньо погодженими графіками. Щодня керівники районних адміністрацій, начальники комунальних відділів та шляхово-ремонтних підприємств об’їжджають території районів і планують роботу на наступний день.

Чому ямковий ремонт відбувається так довго?

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець розповів, що на ямковий ремонт потрібна сприятлива погода. Щонайменше за два-три тижні бездощової погоди можна ліквідувати аварійну ямковість.

Тож нешвидкий темп ремонту Олександр Одинець пояснює тим, що взимку ями латають лише в суху погоду. А зараз, коли немає хоча б 12-15 градусів тепла, «латають» переважно холодним асфальтом, а це менш ефективно й забирає більше часу. Гарячий ж асфальт використовувати не можуть, оскільки для цього в холодну пору потрібні спеціальні установки, які гріють асфальтну суміш та сушать яму, а у Львові є лише одна така машина (у 2019 році Львів придбав у лізинг спеціальну машину чеського виробництва, вартістю майже 4 млн грн). Сьогодні бракує коштів для закупівлі подібної техніки.

Зараз вже відремонтовано 3870 м2 покриття, що коштувало місту понад п’ять мільйонів гривень. План на поточні ремонти буде відомий аж на початку, а то й у середині березня, коли будуть сприятливі погодні умови. Зазвичай, поточний ремонт доріг коштує місту приблизно 50-60 мільйонів на рік.

Міський голова Львова Андрій Садовий зі свого боку закликав львів’ян під час ранкового ефіру на радіо «Люкс FM» телефонувати на гарячу лінію міста, якщо вони бачать проблемні ділянки, аби комунальники могли оперативно спрацювати.

Ну, а поки що в соцмережах можна помітити обурення водіїв щодо роботи комунальників: львів’яни поширюють фотографії знищеного дорожнього покриття. Зокрема, вони називають такі вулиці, що потребують термінового ремонту: Тролейбусна, Антоновича, Героїв УПА, Володимира Великого, Городоцька. Також містяни скаржаться на дорогу до Брюховичів, пишуть про вибоїни на Левандівському мості та в Сихівському районі, а саме на проспекті Червоної Калини, вулицях Скрипника та Освицькій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.