Неділя, 28 Квітня, 2024

Топ інновацій львівських медиків

Ні для кого не секрет, що в останні роки Львів став одним з найпотужніших медичних центрів України. У місті працює багато талановитих професіоналів, медзаклади обладнанні новітніми технологіями. Львівські лікарі роблять надскладні операції, які раніше вважались фантастикою, пише lviv-future.com.ua.

Платформа SMART LION

Однією з інновацій львівських медиків є навчальна платформа SMART LION – “Розумний лев”. В рамках цього проекту медики проводять міжнародні симпозіуми. На таких заходах присутні не лише українські професіонали, а й закордонні фахівці. Проєкт дає змогу обмінюватись досвідом у лікуванні хвороб, запровадженні найновіших методів лікування. Наприклад за допомогою цієї платформи львівські лікарі отримують навики для проведення трансплантацій та складних операцій на серці. Іноземці пояснюють вітчизняним фахівцям про сучасні можливості використання 3D-принтерів.

У жовтні 2022 р. пройшов 6-й міжнародний симпозіум SMART LION – 2022, який організували спільно Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького та Лікарська комісія Наукового товариства імені Шевченка. В симпозіумі брали участь понад 5000 учасників, включаючи фахівців з Великобританії, Франції, Німеччини та США. Серед відомих медиків виступали Василь Лончина (Чикагський Університет, США; УКУ, Львів),  Джон  Голкомб (Алабамський Університет, Бірмінгам, США), Ігор Курілець (Міжнародний Центр Нейрохірургії, Київ, Україна) та багато інших.

Українські лікарі поділилися своїм досвідом з евакуації поранених, особливостями лікування хворих з мінно-вибуховими травмами та іншими діями.

     Новинки травматології

Згідно з офіційними даними, щороку в Україні від різноманітних травм гинуть десятки тисяч осіб. До повномасштабної війни значну частку таких випадків становили ДТП. З початком війни багато людей гинуть через ракетні та артилерійські обстріли, міни.

Аби полегшити становище людей, львівські травматологи навчились активно застосовувати технологію “damage control” (контроль пошкоджень). Це системний підхід до лікування пацієнтів із тяжкою травмою живота 3-ма етапами. Основна мета технології – припинити летальний каскад патологічних процесів, які призводять до смерті.

У країнах Заходу ще у 1980-х рр. почала поширюватись концепція “тотальної допомоги”, котра допускала лікування різноманітних ушкоджень (політравм) протягом доби. Цю систему застосовували для усіх потерпілих, незалежно від важкості ушкоджень. Однак вказана система мала багато вад, була смертельною для пацієнтів з критичними травмами. Саме тому у пригоді стала технологія “damage control”.

Вона реалізується у три етапи – первинна невідкладна операція у скороченому обсязі, інтенсивна терапія (стабілізація життєво важливих функцій організму), повторне оперативне втручання по корекції усіх пошкоджень. На першому етапі медики повинні спинити кровотечу, відновити роботу серця та мозку, відновити дихання, запобігти інфікуванню чи забрудненню тканин.

Трансплантологія та складні операції

Після того, як Верховна Рада України прийняла закон про трансплантацію, операції з пересадки органів стали можливими навіть у Львові. Трансплантацію здійснюють як від мертвого донора так і живого, однак головною умовою є те, що особа, яка потребує органу та донор мають бути родичами. Найчастіше у Львові проводять трансплантації нирок. Ні для кого не секрет, що донорські органи до міста доставляють навіть за допомогою санітарної авіації.  Львівські медики навчились проводити кілька трансплантацій одночасно. При лікуванні різноманітних травм, травматологи навчились ефективно використовувати магніти, заново формувати роздроблені та деформовані кінцівки.

Санітарний гелікоптер

Справжнім проривом у львівській медицині є робота кардіохірургів, які виконують протезування аортального клапана, коронарні шунтування, ліквідацію природжених дефектів міжпередсердної переділки з мініінвазивних доступів. Львівські медики навчились робити операції на серці навіть без розрізання грудини, завдяки багато судинному коронарному шунтуванню – для операції використовують судини пацієнта. Вказаний метод лікування дозволяє не лише ефективно лікувати пацієнтів, а й швидко повертати їх до звичайного ритму життя. Через кілька днів пацієнт може вже ходити. При звичайних операціях з розрізанням грудної клітки, пацієнт повинен був дотримуватись різних обмежень щонайменше протягом двох місяців.

Львівські медики під час операції

Гіпертермічна хіміотерапія

Львівські онкологи, одні з перших на пострадянських теренах навчились ефективно застосовувати технологію гіпертермічної хіміотерапії. Основний принцип цього лікування – поєднання звичайної хіміотерапії з нагріванням пухлини. Завдяки цій технології спостерігається позитивна динаміка і тривалості життя хворого.

Гіпертермічну хіміотерапію використовують при меланомі, пухлинах голови та шиї, раці молочної залози, злоякісних пухлинах органів грудної та черевної порожнини, саркомі м’яких тканин. Термічний вплив стимулює імунний захист. На відміну від іонізувального випромінювання та хімічних агентів, термічний вплив не є канцерогенним. Термічна деструкція теплом, на відміну від заморожування, ні за яких умов не залишає після себе ділянок тотального некрозу з порушенням механічних властивостей тканини.

Пристрій для гіпертермічної терапії

Вказаний метод часто застосовують при онкології органів черевної порожнини. Зведення побічних ефектів до мінімуму стає можливим за рахунок того, що розчин препаратів для хіміотерапії під час операції не поширюється за межі черевної порожнини і не розходиться з рухом лімфи по всьому організму так, як це відбувається при внутрішньовенному введенні. Методика працює на клітинному рівні. Великі дози препаратів дозволяють цілком захопити всі можливі ділянки ураження зі знищенням навіть невидимих зон злоякісної трансформації клітин. Поліпшення результативності сприяє попередньому нагріванню хіміотерапевтичних засобів, які починають глибше проникати в тканини.

Дана технологія дозволяє знищувати метастази будь-яких розмірів. Розподіл медикаментів відбувається локально без потрапляння до загального кровообігу, як у випадку з внутрішньовенною хіміотерапією, тому відсутня небажана дія на здорові клітини та тканини.

  Біосенсор та аналог “Целоксу”

Донедавна найвідомішим зразком біосенсора був глюкометр – пристрій для вимірювання рівня глюкози у крові. Стараннями львівських медиків та їх колег з інших регіонів України вдалось створити пристрій для визначення концентрації креатиніну, які мають низку переваг над вже існуючими класичними методами аналізу.

Біосенсор полегшує діагностику гострих і хронічних форм ниркової, м’язової, панкреатичної недостатності, дисфункції бронхолегеневої системи. Нова тест-система є надчутливою (що виключає похибки), швидко дає результат, її можна використовувати в польових умовах. Біосенсор дає результат при незначних фінансових витратах.

“Целокс”

Львівські медики винайшли альтернативу імпортному кровоспинному препарату “Целокс”. В основі нового препарату – продукти бджільництва. Високомолекулярні фракції хітозан-меланінового комплексу із відходів бджільництва мають високу гемокоагуляційну активність. Українські медики зазначають, що новий препарат дозволяє зупинити кровотечу протягом трьох хвилин, є значно дешевшим за “Целокс”, створений з нешкідливих речовин.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.