Понеділок, 29 Квітня, 2024

Будинки з поганою “кармою”

Карма – термін, який походить з індійської філософії. Згідно цього закону, буття людини, її життя визначається тим, як чинить людина. Тобто, якщо людина коїть зло, несе оточуючим негатив, то її очікують страждання та поневіряння. На практиці так це чи ні сказати важко. Всі неодноразово бачили програми “Битва екстрасенів”, “Слідство ведуть екстрасенси”. “Містичні історії” та інші. Багато хто скаже це шоу для ТВ, його створюють для того, або підняти рейтинги каналу, розрекламувати конкретних екстрасенсів. Але як пояснити те, що на певному відрізку дороги постійно трапляються смертельні ДТП (незважаючи на встановлення освітлювальних приладів, світлофорів)? Чому у певних будинках масово вмирають люди?  Якщо глибоко зануритись в історію окремих будинків будь-якого населеного пункту то можна побачити жахливу картину, страшні долі його мешканців, пише lviv-future.com.ua. Тож можна сказати, що не лише люди, а й будівлі мають погану карму. Розглянемо всього лише два приклади таких будинків, що знаходяться у Львові.

Личаківська 197

Дерев’яний двоповерховий (хоча у технічній документації записано як одноповерховий) будинок розташований навпроти колишнього 28-го авторемонтного заводу, неподалік від АС№6. Будинок мав виходи на вул. Личаківську та Тракт Глинянський.

Згідно старожилів будинку, а також мешканців сусідніх осель, будинок був збудований ще у період, коли місто було під Польщею. Будувався він як дача для заможної родини. За переказами старожилів, батько сімейства мав двох синів, один з яких був військовим, а інший – служителем культу. Син, що служив у військо привів до батьків на оглядини наречену. Брат закохався у дівчину. але розуміючи, що жодних стосунків між красунею та ним не буде…покінчив життя самогубством прямо на дачі. 

у 1950-ті рр. в будинок заселили кілька родин. Будинок мав гарний вигляд, був огороджений дерев’яним парканом, на подвір’ї росли ялинки. Мешканці дому тримали свійську птицю. Туалет та вода знаходились надворі.   

Щастя мешканців тривало недовго – у 1962 р. за економічні злочини на 11 років ув’язнення був засуджений глава сімейства однієї з родин – Ч. (повні імена та фамілії автор з етичних міркувань не вказує). Відбувши термін покарання, М.повернувся із ув’язнення у будинок, прожив кілька років і… покінчив життя самогубством прямо у квартирі (асфіксія, задушився шнурками, які прив’язав до спинки ліжка). Що характерно, у день похоронів М. на другому поверсі сусіди відзначали гучними танцями та співами весілля.

Поступово дім почав занепадати – ремонт ніхто не робив, за борги неодноразово відключали газ, завалився туалет (жителі справляли нужду буквально на відра які виливали потім у викопані ями), майстерня яка подавала воду зачинилась (довелось набирати воду у колонці сусіднього будинку). До цього додались страшні клопи та таргани. Донька родини Л., ка справляла весілля у день похоронів, спилась, відбула термін у в’язниці, почала виносити та продавати з оселі буквально все. Син іншої родини Г. (неодноразово засуджений) із співмешканкою жили у підвалі (де зазвичай тримають картоплю), часто випивали та влаштовували грандіозні бійки

У 1996 р. смерть черговий раз постукала до будинку – на підлозі, від отруєння неякісним алкоголем (за іншою версією – від сердечного нападу) помер чоловік з родини Г. Після цього сусіди неодноразово бачили привид покійного чоловіка, а в будинку почали коїтись моторошні речі – ночами хтось ходив по горищу, у квартирах могло вмикатись та вимикатись світло, пересувались предмети в оселях.  

У 2001 р. частину будинку у трьох родин придбав громадянин С., який поставив з вулиці Тракт Глинянський кам’яну стіну, зробив ремонт. Частина будинку наче розквітла. Родина Ч. ще два роки прожила у своїй квартирі, поки не продала її громадянину Ф. Більшість старожилів будинку вже давно немає в живих. Майже у кожного були судимості, важка доля. Здавалось би, із новими мешканцями, новий будинок отримав не лише належний зовнішній вигляд, а й спокій. 

Однак у 2014 р. трапилась моторошна подія – у розпал Революції Гідності, група невідомих закидала оселю С. пляшками із запальною сумішшю. Вогнем було повністю знищено речі домашнього вжитку на площі понад 60 кв.м. Неповнолітня донька та дружина власника оселі отримали отруєння від продуктів згоряння, були шпиталізовані. Пожежу гасили понад 30 бійців МНС. З місця надзвичайної події навіть було відзнято відео.

Гасіння пожежі у будинку №197. Лютий 2014 р. .

Після 2014 р. С. відремонтував оселю, зробив гарний балкон. Облаштував свою частину будинку і його сусід – Ф. Є сподівання, що врешті-решт будинок позбудеться поганої карми.  

                                            Личаківська 197. 2015 р.

“Вілла Кароліна”   

Вважається, що будинок, що знаходиться за адресою вул.Колумба 8, був заснований на початку XX ст. Так чи інакше, у 1960-х рр. у ньому оселилась така собі пані З., яка була дуже заможною людиною, мала родичів у Канаді. Офіційно З. жила за рахунок того що вирощувала та продавала величезну кількість квітів, вирощувала фрукти, овочі, маючи величезні ділянки землі. Неофіційно З. займалась перепродажем валюти, торгувала дефіцитними речами, скуповувала золото та дорогоцінні речі. За чутками, З., боячись за свої заощадження, назбирала кілька банок із золотом та іншими коштовностями та закопала у себе на городі, і знала про сховище лише одна. Пані З. утримувала також у своєму будинку та прилеглих господарських будинках квартирантів. 

У 1990-х рр. трагічно обірвалось життя єдиного сина З., який отруївся грибами. Мали місце кілька смертей квартирантів – один з них потонув на Винниківському озері, інший загинув під час бійки. Онука пані З. тривалий час проживала за кордоном. Згідно із спогадами сусідів, З. померла 2003 р. Якщо вдаватись до чуток, невідомі зачинили З. у кімнаті і морили її голодом, аби вона розповіла де сховала коштовності. 

Після смерті З. будинок почав поступово занепадати. Онука покійної продала його. Нові господарі ще раз перепродали. І на даний момент на місці напівзруйнованої оселі планують звести 6-поверховий комплекс. Яка подальша доля очікує будинок-примару – невідомо. 

“Вілла Кароліна”, сучасний стан

У статті розглянуто сумну історію лише двох будинків Личаківського району. У Львові напевно таких чимало і у їх мешканців теж сумні долі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.